Recyklohraní

Třídíme i letos.

VÝSLEDKY R E C Y K L O H R A N Í  VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

Velké krajské vyhodnocení

Základní škola a Praktická škola ve Dvoře Králové nad Labem se umístila na 2.místě v celém Královéhradeckém kraji.

Celostátní výsledky

Základní škola a Praktická škola ve Dvoře Králové nad Labem je na 6. místě v žebříčku nejaktivnějších speciálních a praktických škol ve školním roce 2011/2012

recyklohraní

Naše škola se zapojila od 1.září 2008  do školního recyklačního programu Recyklohraní.

Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní byla naše škola vybavena sběrnou nádobou na použité baterie a v nejbližší době i nádobou na drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT budou umístěny  v budově  školy .

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory.

Naši žáci se mohou zapojit také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které  organizátoři projektu zadávají.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Za první pololetí školního roku 2008/2009 jsme se umístili na 3.místě mezi školami Královéhradeckého kraje.

Z celkového počtu 1412 zaregistrovaných škol jsme získali 34.místo v celé ČR.

Skvělé třetí místo jsme také získali ve výtvarné soutěži "Vyrobte si sběrný box pro baterie".

Prvním dárkem, který jsme si mohli objednat za získané body byl stolní fotbal. A tak si žáci o přestávkách s tímto stolním fotbalem "užívají".

Za celý školní rok 2008/2009 jsme nasbírali a odevzdali k dalšímu zpracování téměř 1000 kg drobného i velkého elektrozařízení. Každý žák naší školy přinesl průměrně 14 kg tohoto odpadu. Ve sběru baterií byl nejúspěšnějším žákem Jakub Reil, žák 8.ročníku, který odevzdal 57 kg. Celkově škola odevzdala 122 kg baterií, průměr je více než 1,5kg baterií na žáka.

V rámci celého projektu jsme získali také hodně bodů za účast ve vyhlášených kvízech, dalších výtvarných soutěžích a sepsaných reportážích.

"Recyklohraní" pokračuje i v letošním školním roce, a tak už se těšíme na další aktivity s touto soutěží spojené.

Rodiče a známí, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn.

Nacházíte se: Úvodní stránka > Projekty > Recyklohraní >