Březen 2019

Školní zpravodaj č. 7

 

28.03.2019

TURNAJ VE VYBÍJENÉ
26. ročníku turnaje speciálních škol ve vybíjené se naše Základní škola a Praktická škola zúčastnila ve středu 27. 3. 2019. Turnaj pořádala jako každoročně Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov. V turnaji se utkalo 7 chlapeckých družstev. Naši žáci z 5., 8., a 9. ročníku srdnatě bojovali a nakonec po urputných bojích vyválčili 4.místo.

 

6. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

 

22.03.2019

SVĚTOVÝ DEN VODY 
V tento den se žáci naší školy vydali na exkurzi do vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové.

 

21.03.2019

5. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

 

Ponožkový den v ZŠS 2

Na den 21. března připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum jsme si nevybrali pro náš ponožkový den náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také tento syndrom označuje jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme totiž tyto chromozomy dva, ale lidé s Downovým syndromem mají tři. Tedy 3 chromozomy 21 – datum 21/3.
Symbolem pro podporu tohoto dne jsou barevné ponožky. Ty totiž svým tvarem připomínají tvar chromozomů, a pokud jsou pruhované, pak i jejich strukturu. No posuďte sami z našich obrázků, zda to tak není. A proč máme na každé noze ponožku jinou? Protože letos je Světový den Downova syndromu věnovaný všem lidem, kteří jsou jiní.

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

14.03.2019

4. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

 

08.03.2019

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN

Udělejte dnes radost nějaké své blízké : mamince, babičce, tetě, sestře, kamarádce …..

Chlapci z PrŠ I.A a žáci VI.tř. vyrobily pro své milované krásné papírové květiny. Některé dokonce voněly 🙂

 

07.03.2019

3. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

 

05.03.2019

Masopust ve Starém pivovaru
Školní masopustní den jsme zakončili průvodem masek centrem města. Trasa nás vedla směrem do středověké krčmy Starý pivovar. Zde pro nás bylo připravené občerstvení v podobě středověké ovocné limonády pro každého účastníka masopustu zdarma. Za odměnu jsme pivovar vyzdobili krásnými výrobky. Chválíme naše žáky za vzorné dodržování společenské etikety v restauraci a děkujeme panu majiteli za možnost uskutečnění akce a pohoštění. (Fotogalerie)

Kolektiv ZŠ a PRŠ

01.03.2019

Ekologie v praxi

Letos jsme se v hodinách ekologie zaměřili na ptactvo, které u nás přezimuje a my ho můžeme vidět na krmítku.  Jako první jsme zjišťovali, co jsou stěhovaví ptáci a jaké druhy v našich podmínkách přezimují či dokonce přilétají jen na zimu. Také jsme pozorovali naše krmítko ve třídě. Vytvořili jsme si i přehled ptactva, které vůbec můžeme u nás v zimě spatřit. Následovalo téma přikrmování zvěře v zimě a toho jsme využili tak, že jsme při hodinách českého jazyka zjistili postup, jak vyrobit domácí lojové koule a co na ně vůbec potřebujeme. Sehnali jsme potřebný materiál a pustili se do práce. Povedlo se a v následující hodině ekologie jsme naše výrobky donesli do Schulzových sadů, kde jsme je rozmístili. A co zbývá nakonec? Ještě se do parku vypravíme – sesbírat obaly od našich domácích lojových koulí.

Mgr. Veronika Kalužná, učitelka

 

01.03.2019

Masopustní radovánky

Příprava pokrmů nás baví 🙂

Těšíme se na rej masek, který se uskuteční v úterý 5. 3. 2019 ve Starém pivovaru. Masky máme nachystané a umíme připravit i chutné masopustní pohoštění.

Dobrou chuť přeje I. C