Květen 2019

31.05.2019

Výprava do okolí č.1

V pátek před svátkem všech dětí jsme se vydali na pěší výlet do Braunova betléma. Žáci druhého stupně překonali necelých 13 kilometrů a tím někteří i sami sebe.(fotogalerie)

Mgr. V. Černocká, třídní učitelka VI.A

 

30.05.2019

PRAHA

Ve čtvrtek 30.5. navštívili žáci naší školy Prahu. Cílem se stalo Národní muzeum, kde nejvíce obdivovali kostru velryby. Výlet se vydařil. (fotogalerie)

Mgr. J. Samková, třídní učitelka VI.

     

27.05.2019

CESTA DO MĚSTA – PRŠ I.B

Dobrodružství číhá na každém kroku a každý den můžete poznat něco nového.
Na krátké vycházce po městě jsme byli svědky zásahu hasičů při odchytu roje včel. Událost se odehrála 27.5.2019 u Mateřské školy Juta. (fotogalerie)

Mgr. L. Marková, učitelka

22.05.2019

Poznávání rostlin

Ve středu 22.května se žáci naší ZŠ vypravili do DDM Jednička. Probíhala zde soutěž „ZNALEC ROSTLIN“. Nyní netrpělivě očekáváme výsledkovou listinu. (fotogalerie)

Mgr. J. Samková, třídní učitelka VI.

21.05.2019

 CESTA PO STOPÁCH ERBENOVÝCH BALAD – PRŠ I.A 

V rámci turistického kurzu jsme v úterý 21.5. vyrazili na výlet do nedalekého Miletína. Na Naučné stezce K.J.Erbena jsme získali spoustu nových poznatků o životě a díle autora známé Kytice. Po vyřešení všech úkolů na cestě dlouhé asi 5 km jsme obdrželi pamětní listy.
Doporučujeme všem navštívit tenhle kraj plný tajemných příběhů. (fotogalerie)

Mgr. L. Marková, třídní učitelka

20.05.2019

 CESTA DO AFRIKY – PRŠ I.A

Jedem do Afriky … ne tak docela. Naše Afrika je hned „za rohem“ .
20.5. se chlapci ze třídy PRŠ I.A vydali do Safariparku ve Dvoře Králové n. L., aby získali nové poznatky o životě afrických zvířat. (fotogalerie)

Mgr. L. Marková, třídní učitelka

 

20. – 24.06.2019

TURISTICKÝ TÝDEN PRŠ

 

17.05.2019

Nohejbalový turnaj

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se družstvo zapálených sportovců 8. a 9. ročníku naší školy vydalo na nohejbalový turnaj do Hořic. Turnaj pořádala Střední škola řemesel a zúčastnilo se ho 12 družstev. Naši reprezentanti patřili k nejmladším. Celkem jsme si zahráli 5 utkání a po srdnatých bojích obsadili 9. místo.

Mgr. J. Leplt, učitel TV

 

12.05.2019

DEN MATEK

Všem maminkám přejeme všechno nejlepší k svátku!

DEN MATEK V NAŠÍ ŠKOLE
Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.
I my jsme se rozhodli svoje maminky (a nejen je) obdarovat. Připravili jsme si pro ně vystoupení s nejedním překvapením …

 

09.05.2019

Žáci druhého ročníku praktické školy dvouleté se připravují na závěrečné zkoušky. Nácvik praktických činností a údržby domácnosti.
S úsměvem jdou domácí práce lépe od ruky . Posuďte sami (fotogalerie)

Kolektiv I.C

08.05.2019

Den vítězství (1945) – STÁTNÍ SVÁTEK

 

06.05.2019

DEN VOČMU

Víte co je to Den VOČMU? Zní to trochu strašidelně, ale byla to zábava. Ve dni „Výchovy k Ochraně Člověka za Mimořádných Událostí“ jsme se věnovali opakování znalostí o tom, co dělat v případě mimořádných událostí (škodlivé působení sil a jevů vyvolaných činností člověka, přírodními vlivy, a také havárie, které ohrožují život, zdraví, majetek nebo životní prostředí a vyžadují provedení záchranných a likvidačních prací).

Kromě tematické výuky, prezentací, pracovních listů a kvízů jsme využili možnost navštívit stanici Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Viděli jsme ochranné obleky, hasičskou techniku, zázemí hasičů i spoustu zajímavých věcí z historie hasičství. Exkurze se zúčastnili žáci PrŠ I.A, I.B a  ZŠ V.

Byl to fajn den a teď už by nás nic nemělo překvapit. 🙂 (fotogalerie)

Mgr. M. Šimková, metodik prevence

Exkurze do kadeřnictví

Jak se dá relaxovat při vyučování? Třeba na exkurzi, které se zúčastnila třída I.C praktické školy dvouleté. V pondělí 6.května 2019 totiž žáci navštívili kadeřnictví a kosmetiku SŠIS ve Dvoře Králové. Všichni se nechali opečovávat – umytí vlasů, zastřihnutí konečků, foukání, nový účes nebo dokonce i tetování. Ve zbytku času jsme se podívali i do kosmetického salonu. Všichni odcházeli zase o kousek krásnější. (fotogalerie)

Mgr. V. Černocká, učitelka

 

 

02.05.2019

10. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH – POSLEDNÍ

Plavecký výcvik
Žáci 3. a 5. ročníku naší základní školy úspěšně absolvovali základní kurz plavecké výuky v hořickém bazénu. Žáci rozvíjeli základní plavecké dovednosti jako například orientaci pod vodou, skoky do vody, pocit vody a plavecké polohy. Vzhledem k tomu, že plavecká metodika byla vytvořena převážně hravou formou, užili si i množství zábavy. Na tento plavecký výcvik navážeme v červnu na královédvorském koupališti.

Mgr. J. Leplt, učitel TV

 

01.05.2019

1.MÁJ – SVÁTEK PRÁCE