Květen 2019

17.05.2019

Nohejbalový turnaj

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se družstvo zapálených sportovců 8. a 9. ročníku naší školy vydalo na nohejbalový turnaj do Hořic. Turnaj pořádala Střední škola řemesel a zúčastnilo se ho 12 družstev. Naši reprezentanti patřili k nejmladším. Celkem jsme si zahráli 5 utkání a po srdnatých bojích obsadili 9. místo.

Mgr. J. Leplt, učitel TV

 

12.05.2019

DEN MATEK

Všem maminkám přejeme všechno nejlepší k svátku!

DEN MATEK V NAŠÍ ŠKOLE
Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.
I my jsme se rozhodli svoje maminky (a nejen je) obdarovat. Připravili jsme si pro ně vystoupení s nejedním překvapením …

 

09.05.2019

Žáci druhého ročníku praktické školy dvouleté se připravují na závěrečné zkoušky. Nácvik praktických činností a údržby domácnosti.
S úsměvem jdou domácí práce lépe od ruky . Posuďte sami (fotogalerie)

Kolektiv I.C

 

06.05.2019

DEN VOČMU

Víte co je to Den VOČMU? Zní to trochu strašidelně, ale byla to zábava. Ve dni „Výchovy k Ochraně Člověka za Mimořádných Událostí“ jsme se věnovali opakování znalostí o tom, co dělat v případě mimořádných událostí (škodlivé působení sil a jevů vyvolaných činností člověka, přírodními vlivy, a také havárie, které ohrožují život, zdraví, majetek nebo životní prostředí a vyžadují provedení záchranných a likvidačních prací).

Kromě tematické výuky, prezentací, pracovních listů a kvízů jsme využili možnost navštívit stanici Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Viděli jsme ochranné obleky, hasičskou techniku, zázemí hasičů i spoustu zajímavých věcí z historie hasičství. Exkurze se zúčastnili žáci PrŠ I.A, I.B a  ZŠ V.

Byl to fajn den a teď už by nás nic nemělo překvapit. 🙂 (fotogalerie)

Mgr. M. Šimková, metodik prevence

Exkurze do kadeřnictví

Jak se dá relaxovat při vyučování? Třeba na exkurzi, které se zúčastnila třída I.C praktické školy dvouleté. V pondělí 6.května 2019 totiž žáci navštívili kadeřnictví a kosmetiku SŠIS ve Dvoře Králové. Všichni se nechali opečovávat – umytí vlasů, zastřihnutí konečků, foukání, nový účes nebo dokonce i tetování. Ve zbytku času jsme se podívali i do kosmetického salonu. Všichni odcházeli zase o kousek krásnější. (fotogalerie)

Mgr. V. Černocká, učitelka

 

 

02.05.2019

10. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH – POSLEDNÍ

Plavecký výcvik
Žáci 3. a 5. ročníku naší základní školy úspěšně absolvovali základní kurz plavecké výuky v hořickém bazénu. Žáci rozvíjeli základní plavecké dovednosti jako například orientaci pod vodou, skoky do vody, pocit vody a plavecké polohy. Vzhledem k tomu, že plavecká metodika byla vytvořena převážně hravou formou, užili si i množství zábavy. Na tento plavecký výcvik navážeme v červnu na královédvorském koupališti.

Mgr. J. Leplt, učitel TV

 

01.05.2019

1.MÁJ – SVÁTEK PRÁCE