Červen 2019

24.06.2019

ZDRAVOVĚDA

Pondělí patřilo v naší škole prohloubení a prověření vědomostí z oblasti zdravovědy. Žáci si připomněli důležitá telefonní čísla, poskytnuti první pomoci a seznámili se s některými riziky před nastávajícími prázdninami.
I takové mohou být cesty za poznáním 😉🙂
(fotogalerie)

 

21.06.2019

Cesta do pevnosti Stachlelberg

Parádní turistické počasí přispělo k vydařenému školnímu výletu 21. 6. 2019 na největší dělostřeleckou tvrz v Čechách – Stachelberg, která byla postavena na obranu proti hitlerovskému Německu. Tato pevnost se nachází nedaleko Trutnova. I přes nepříjemnosti s dopravou jsme se nakonec zdárně ponořili s žáky 8. a 9. třídy do hlubokého podzemí a vyslechli poutavou přednášku.

 

Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měl mít 12 objektů (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr. (fotogalerie)

 

Cestou necestou, polem nepolem…

Žáci páté třídy se po roce opět vydali na Farmu Blažek v Novém Záboří. (fotogalerie)

R. Dušátková, asistentka

 

18.06.2019

Lhota pod Hořičkami – práce na farmě

V úterý dopoledne navštívili žáci naší školy farmu pana Boekhouta ve Lhotě pod Hořičkami. Letos již počtvrté si žáci mohli vyzkoušet práci farmáře na krásném statku se spoustou zvířátek. Začali jsme sušením a skladováním sena pro koně a krmením všech zvířátek. Odměnou za vykonanou práci pro nás byly výtvarné aktivity a pohybové hry, které si pro nás připravili kamarádi z holandské speciální školy. Děkujeme manželům Boekhoutovým a pedagogům z holandské školy za zprostředkování dopravy a za krásné dopoledne, plné zážitků. (fotogalerie)

Mgr. L. Macková, tř. uč. I.C

14.06.2019

Sportovní čtyřboj

Tradiční sportovní akcí naší školy je již po mnoho let atletický čtyřboj. Letos jsme ho přetransformovali na vodní variantu, která proběhla v pátek 14. června na Tyršově koupališti. Žáci naší školy absolvovali 4 následující disciplíny: přeběh mělčiny, hod medicinbalem, zadržení dechu pod vodou a na závěr 50 metrů plavání volným stylem. Celkem se soutěží zúčastnilo 40 dětí, rozdělených dle věku do kategorií mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně a žáci ZŠS. Veliké množství zábavy, kterou si děti užily, bylo znát na všech usměvavých tvářích.

Mgr. J. Leplt, uč. TV

 

11.06.2019

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY – TEORETICKÁ ČÁST

Dnes vyvrcholilo dvouleté studium žáků praktické školy dvouleté ústní teoretickou zkouškou. I v této části zkoušky předvedli zkušební komisi, že se poctivě připravovali. 6 ze 13 žáků si na vysvědčení o závěrečné zkoušce odnášelo vyznamenání.

Přejeme jim všem, aby své získané znalosti a dovednosti zúročili v praktickém životě. Hodně štěstí!

Mgr. L. Marková, tř. uč. I.A

06.06.2019

COOLFEST  – 4. ročník studentského festivalu divadla

Pozdravy z cest od ZŠS 1 – Pohádková cesta na Coolfest

Vítané zpestření školních dnů na CoolFestu. Malým divákům se moc líbila obě představení. Princezna, která ráčkovala, rozezpívala nejen děti. Kocourek Modroočko se svými kamarády všechny roztleskal. Dětem se po pohádce vůbec nechtělo domů. A tak si se svými hrdiny pořídily alespoň společné foto. (fotogalerie)

Mgr. D. Poličanská, tř. uč.

04.06.2019

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY – PRAKTICKÁ ČÁST

Žáci 2.ročníku praktické školy dvouleté složili dnes první část své „zkoušky z dospělosti“. Pro praktickou zkoušku z odborných předmětů bylo vylosováno téma č.3: Sendvič – příprava svačiny/Látkový ubrousek s přišitými knoflíky. O tom, že se  přítomní žáci zhostili svého úkolu zodpovědně, vypovídali jejich výsledky. Všichni ve zkoušce prospěli a mohou pokračovat příští týden v teoretické části.

Mgr. L. Marková, tř. uč. I.A

Výprava do okolí č.2

Tentokrát se třídy druhého stupně (VI. a VI.A) vypravily autobusem do Hájemství. Zde jsme si prohlédli místní lesní areál. Každý zjistil, jaký mu podle keltského kalendáře připadá strom a také ho v areálu vyhledal. Využili jsme místní ohniště a upekli si buřty.
Dále jsme se vydali lesní cestou do Kocléřova, kde jsme navštívili poutní místo U Studánky. Vyzkoušeli jsme i místní zázračnou vodu. Další cesta vedla blízko větrné elektrárny až do Kocléřova, kde jsme si prohlédli papoušky. Odtud už vedla cesta pouze na autobus, který nás odvezl zpátky do Dvora Králové. (fotogalerie)

Mgr. V. Černocká, tř. uč. VI.A

 

01.06.2019

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

CESTUJEME

Pokračují naše cesty za poznáním.