Od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020
VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

6. ledna – první školní den roku 2020

20.12.2019

Zpívání v kostele

Náš projekt TRADICE – ADVENT, VÁNOCE jsme zakončili tradičním zpíváním v kostele sv. Jana Křtitele.

17.12.2019

Vánoční knihovna

V. a VII. třída

12.12.2019

Vánoční ozdoby v muzeu

Muzeum – druhá část. V. a VII. třída znovu po stopách historie. Tentokrát téma vánoční ozdoby.

Poděkování

Děkujeme paní ředitelce Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem, že umožnila našim žákům netradiční formu vzdělávání. Otevřela žákům prostory, jinak málo přístupné veřejnosti. Za symbolický poplatek můžeme každý měsíc navštěvovat jinou část muzea s kvalitním výkladem historie a současnosti Dvora Králové nad Labem.

Přejeme všem pracovnicím muzea krásný nový rok 2020. Těšíme se na další spolupráci.

Žáci a učitelé Základní školy a Praktické školy; Přemyslova 479

Vánoční knihovna

VI. třída

11.12.2019

Těšíme se na Vánoce. Naše přípravy vrcholí.

Žáci ZŠS napekli vánoční cukroví.

10.12.2019

ZDOBENÍ STROMKŮ V ZOO

Žáci V.a Vll. třídy tradičně zdobili vánoční stromky v zoo netradičními ozdobami.

09.12.2019

PROSTOR PRO – preventivní program

V. a VI. třída

09.12.2019

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ – soutěž

Žáci naší ŠD se zapojili do celostátní soutěže pořádané společností INSGRAF o nejhezčí vánoční přání. Děti vyrobily přání libolnou technikou a doplnily pozdravem pro kamarády. Pokud se nám podaří v soutěži uspět, můžeme vyhrát hodnotné ceny.

06.12.2019

ŠKOLNÍ BETLÉM čeká na nové postavy

Na stolku ve vestibulu školy byl položen základ pro školní betlém – „Svatá rodina“. Nyní čeká na další postavy.

03.12.2019

Cvičení v přírodě

Předvánoční cvičení v přírodě proběhlo v úterý 3. 12. 2019. V dopoledních hodinách se žáci vydali do blízkého i vzdálenějšího okolí našeho malebného městečka. I když panovalo mrazivé dopoledne, tak svižná chůze zahřála každého. Z navštívených míst to byl například Sylvárov, Nemojov, Verdek i přehrada Les Království.

Mgr. Jiří Leplt

02.12.2019

Florbalový turnaj ČEPS cup – okresní kolo

Žáci prvního stupně se 2. prosince zúčastnili okresního kola ČEPS cupu ve florbale, který se v letošním roce uskutečnil ve dvorské škole Strž. Naši borci srdnatě bojovali, nicméně na vítězství to nestačilo. Přesto jsme odcházeli spokojeni a s pocitem, že jsme na hřišti nechali maximum.

Mgr. Jiří Leplt

02.12.2019

Hodnocení projektu „Naše město“

V listopadu žáci naší školy poznávali svoje město. Zúčastnili se spousty zajímavých exkurzí, např. si prohlédli prostory městského úřadu, radnice, muzea, kostela. Při hodinách českého jazyka si přečetli některé pověsti, které se vážou k městu nebo jeho okolí. Připomněli si slavné osobnosti, prohlédli si a nakreslili některé památky. Hlavním úkolem bylo vyrobit vlastní znak města. Ve fotogalerii naleznete ukázky některých zdařilých prací.

29.11.2019

Advent ve třídě PrŠ I.A

Předvánoční atmosféru vykouzlili ve své třídě chlapci PrŠ I.A vlastními výrobky. Mezi zvířátka do lesa přiletěl anděl a na vánočním stromě se usadili svítící sněhuláci.

22.11.2019

Příprava na advent – VÁNOČNÍ STROMKY NA NÁMĚSTÍ T.G.M.

Andělé, andělská křídla… To jsou vánoční ozdoby, které letos vyrobili žáci IV.třídy, na ozdobení vánočního stromečku na náměstí T. G. Masaryka.