20.04.2020

Ježek Cecilka je opět v přírodě

Letošní ježkování proběhlo díky mimořádným událostem trochu jinak.

V únoru se u nás ve škole zabydlela ježčí samička Cecilka. Zvykla si na svůj nový domov,  dětské i  dospělé kamarády, na mumraj kolem své ohrádky. Děti využily každé příležitosti, jak ježka „vyrušit“. Zkoumaly, jak vypadá, čím se živí, jak se pohybuje. Staraly se o jeho ohrádku s podestýlkou, čistily domeček z krabice, doplňovaly krmení, měnily vodu v misce. Cecilka se jim odměnila tím, že se nechala pohladit, vzít do ruky, ukázala čumáček i černá očka.

Zdálo se, že vše bude probíhat hladce. Děti si užijí dobu, než přijde jaro, přiučí se novým dovednostem, udělají něco užitečného pro přírodu. Hlavně ježčí samičce pomohou přečkat zimní období  v  bezpečí.

Ale co to? Kde zůstaly hlasy dětí, vrzání dveří, dupání po chodbách? Škola utichla a posmutněla ze dne na den. Děti zmizely ze školy. Co dělat? Nápad byl na světě! Velké ježčí  stěhování  ze školy domů k paní učitelce.  Nové prostředí ježčici trochu překvapilo. Chvíli trvalo, než se přizpůsobila. Zvykla si. Vyprázdněná miska s krmením, rozhrabaná podestýlka, rachot z ohrádky naznačily, že je vše v pořádku.

Jak vše dopadlo? Navzdory mimořádné situaci dobře, jako v pohádce. Jaro a hezké počasí přišlo. Nastal čas, kdy se ježci v přírodě probouzí. To poznala i ježčice Cecilka. Dávala jasně všem najevo, jak moc potřebuje ven do přírody. Vybrali jsme pro ni hezké klidné místo v lese a vypustili do přirozeného prostředí volné přírody. Cecilko, krásné léto…….

Trochu nás mrzelo, že se vypouštění ježka nemohly zúčastnit děti ze školy. Proto vám přinášíme pár snímků. Podívejte se do fotogalerie.


06.04.2020

PROJEKT TRADICE – VELIKONOCE

Letos trochu jinak … 


03.04.2020

Kde najdou pomoc děti, které se cítí být ohrožené24.03.2020

Ahoj-já-jsem-Korona – ilustrovaná brožurka pro malé i velké


10.03.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků,

s účinností od 11. března 2020 vláda ČR svým nařízením zakazuje osobní přítomnost žáků v ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ. I naše škola tedy bude od zítřka až do odvolání pro žáky uzavřena. Pro další informace sledujte webové stránky školy.

Ošetřovné na dítě do 10 let vystaví škola.
K vyzvednutí od 11.03.2020 po předchozí telefonické domluvě.

Mgr. Jana Vojtěchová,
ředitelka školy


03.03.2020