27.05.2020

STŘÍBRNÁ ZEMĚKOULE

Již několik let je Základní škola a Praktická škola pravidelným účastníkem ekologické soutěže Stříbrná zeměkoule, kterou pořádá DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem.  Žáci, učitelé i další přátelé školy sbírají hliníkový odpad a tím přispívají k menšímu znečištění naší planety. V letošním 13. ročníku jsme nasbírali 16 kg hliníku a získali jsme krásné 10. místo.

Ve sběru pokračujeme dál a plánujeme se zúčastnit i příštího ročníku. Snad se nám podaří dosáhnou ještě lepšího výsledku.

Mgr. Kateřina Jáklová


25.05.2020

V ZŠ a PrŠ si „vysportujeme“ peníze na novou kuchyni

Mezi nejoblíbenější předměty v naší škole patří příprava pokrmů a pracovní vyučování. Školní cvičná kuchyně se používá každý den, proto si zaslouží celkovou rekonstrukci a nové vybavení. To však bude něco stát! Díky Nadaci ČEZ se nám podaří získat 80 000 Kč na modernizaci kuchyně. Peníze si musíme zasloužit pohybem. K tomu je zapotřebí aplikace EPP – Pomáhej pohybem, která přepočítává vysportovanou energii na body. Ty může každý (nejen sportovec, ale i dáma venčící svého psa) poslat na jakýkoli z nabízených projektů a tím přispět. V okamžiku, kdy projekt nasbírá daný počet bodů, bude moci být uskutečněn.
A přesně takhle si vysportujeme naši novou kuchyni. Pomoci nám můžete i vy – stačí si stáhnout aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, sportovat a zaslat body na projekt Modernizace školní cvičné kuchyně.

Mgr. Veronika Černocká