26.12.2020 – 2.SVÁTEK VÁNOČNÍ

25.12.2020 – 1.SVÁTEK VÁNOČNÍ

24.12.2020 – ŠTĚDRÝ DEN


21.12.2020


21. a 22. 12.2020 – VOLNO PRO ŽÁKY (vyhlášeno MŠMT)

23.12.2020 – 03.01.2021 – VÁNOČNÍ PRÁZDNINY


18.12.2020

Čekání na Ježíška – IV. C

Cukroví jsme si napekli a vánoční stůl připravili. Už nás čekalo jen ochutnávání dobrot, vánoční zvyky a nakonec jen rozbalit dárečky, které nám tu nechal Ježíšek.


17.12.2020

Vánoční dílničky

V letošním roce se bohužel vlivem nepříznivé situace, ve které se právě nacházíme, nemohly konat tradiční vánoční dílny. My jsme se však nenechali ochudit o vánoční atmosféru, kterou nám právě dílničky přináší, a tak bychom se vám rádi pochlubili našimi výrobky, které si i vy můžete vyzkoušet doma a pěvně věříme, že příští rok už i u nás ve škole.


10.12.2020

Adventní čas v PRŠ I.A

… ejhle, adventu již na krátku a blízko, blizoučko Štědrý den…
aneb
Všechno to začalo veselými andílky. Potom okna naší třídy pokryly sněhové vločky, dveře ozdobil vánoční věnec. Na adventním věnci ve třídě se rozsvítila první svíčka. Vyrobili jsme adventní kalendář – stromek, na který každý den přidáme jednu ozdobu.
V pátek přišli čerti, ti naši mají svítící pytel. Mezi lesními zvířátky se objevil andělíček. Ozdobili jsme vánoční stromeček ručně vyrobenými ozdobičkami, přibyli i dva noví sněhuláci.
Teď už svítí na věnci dvě svíčky, druhá se rozsvítila v pondělí při druhé adventní třídnické hodině. Dozvěděli jsme se, jak se slaví Vánoce u nás i v jiných zemích, seznámili jsme se s vánočními zvyky.
nejvyšší čas začít vyrábět dárky. Snad potěší vypalovaná vařečka nebo s láskou ušitá rouška.
Zbývají ještě dva týdny do Vánoc. Copak nám asi přinesou?


09.12.2020

Při pracovním vyučování se nenudíme…

Žáci VII. ZŠ se v hodinách pracovního vyučování věnovali adventnímu a vánočnímu tvoření.


08.12.2020

ŠIJU, ŠIJU ROUŠKU…

Žáci PrŠ I.B se v rámci praktických činností dali  do šití roušek. Zpracovali i „videonávod“ – ke zhlédnutí zde Facebook.

Roušek není nikdy dost 😷😉
Proto se  do šití pustili i žáci PrŠ I.A.
Zde je „fotonávod“, jak si jednoduchou roušku ušít ručně nebo na stroji: Fotogalerie

07.12.2020

Už se těšíme na Vánoce – ZŠS

Čerti nás do pekla neodnesli, protože my nezlobíme. Mikuláš s andělem nás obdarovali nadílkou za hezkou básničku. Ve třídě a na náměstí T. G. Masaryka máme již ustrojený stromeček. Už nám chybí jen cukroví a můžeme čekat na Ježíška.

04.12.2020

MIKULÁŠ

Mikuláš, Anděl a tři neposední čerti navštívili v pátek naše žáky. Zda byli hodní nebo ne posuďte sami…Každopádně budou mít na co vzpomínat, protože si vzácnou návštěvu velmi užili a z drobných dárečků se velmi těšili.


03.12.2020

VAŘENÍ NÁS BAVÍ – ZŠS
Bramborová polévka nám všem moc chutnala.

Mgr. Dana Nosková


01.12.2020

Předvánoční dílenské práce v drobné údržbě

Jak vyrobit jednoduchý a krásný dárek pod stromeček? I.B má návod jak na to. Stačí vhodný kousek dřeva, který do hladka opracujete pomocí smirkového papíru a brusné houbičky. Dále si připravíte šablonu, podle které zatlučete hřebíky, které budou ze dřeva vyčnívat cca 0,5 cm. Hřebíky omotáte bavlnkou a propletete ozdobným svítícím drátkem. Na horní straně desky připevníte madlo z kůže a krásná světelná dekorace je na světě 🙂 Zkuste to taky. Hodně zdaru přeje Praktická školy dvouletá.

Mgr. Lucie Macková


01.12.2012

Školní projekt: TRADICE VE ŠKOLE – ADVENT

Cílová skupina : žáci 1. -10.roč. základní školy speciální

žáci 1.-  9. roč. základní školy

žáci 1. a 2. roč. Praktické školy dvouleté

Časové vymezení: 30.11.2020 – 22.12.2020

Cíl(e) : Plnění průřezového tématu Výchova demokratického občana, Osobnostní a sociální výchova, Multikulturní výchova, Etická výchova 

Upevňovat tradice a citově prožívat kouzlo adventního času v součinnosti se seberealizací.

Popis projektu:

Projekt se zabývá tematikou Vánoc. Provází žáky obdobím adventu a představuje jim hlavní legendy
a zvyky.
Projekt tedy prolíná předměty ČJ, VO, PV,VV, INF, TV.
..

V jednotlivých třídách budou žáci poslouchat  vánoční koledy, vyzdobí si třídy, upečou cukroví, seznámí se s legendou o sv. Barboře, o svaté rodině. navštíví je Mikuláš s čerty a andělem, budou poznávat vánoční tradice a zvyky …

Doporučeno je uspořádat 4 adventní třídnické hodiny.

Společný úkol: Adventní kalendář ve společných prostorách školy.