29.03.2021

více na ÚŘEDNÍ DESCE


26.03.2021

Procházka po londýnské ZOO při hodině angličtiny

Jak už to na naší škole bývá, jedním z předmětů, který se snažíme vyučovat netradičně je angličtina. A co se dá udělat zvláštního při březnové online výuce?

V úterý 23. března jsme se prostřednictvím BBC LIVE Classes (hodiny naživo) se zúčastnili prohlídky londýnské zoo. Díky skvělé průvodkyni Elizabeth jsme si užili virtuální procházku, osvěžili slovní zásobu, ale také jsme zjistili, že rozumíme i mluvenému slovu. Dokonce jsme se zapojili do plnění úkolů a diskuse. Na této hodině byli žáci z celého světa, měli jsme tedy možnost porovnat svoje znalosti.
Byla to naše první zkušenost a za všechny zúčastněné žáky můžu říci, že se nám hodina velice líbila, byli jsme úspěšní a opět zažili něco nového.
Příští týden nás čeká online hodina se žáky z Mexika a Ukrajiny a už teď se moc těšíme na naše kamarády. Během tohoto měsíce jsme také obdrželi spoustu pohledů, ale i knížek v rámci projektu Posttcrossing a Projekt World Wide Pen Club (celosvětový klub na dopisování). Každý žák, který se zapojuje do těchto aktivit obdržel rovněž malý dárek od 93leté babičky z Ameriky.

23.03.2021

Soutěž Velikonoční KRASLICOV 2021

Jdeme do toho!


22.03.2021

Mezinárodní den vody 22. 3. 2021

Světový den vody vyhlásila v roce 1993 OSN na 22. března. Tento den má připomínat, že na světě přes miliardu lidí trpí nedostatkem pitné vody, nebo nemá k vodě přístup. Měl by ale také připomenout, že vodou zbytečně plýtváme a ukázat kde. Téma letošního svátku vody proto úbytek vody v důsledku klimatické změny a udržitelné hospodaření s vodou.
V naší škole začíná připomenutím tohoto dne školní projekt ZACHRAŇME PLANETU.

 19.03.2021

Domácí práce žáků

Ve čtvrtek se uskutečnil Den otevřených dveří, tentokrát pouze on-line cestou. Při virtuální prohlídce jste mohli nahlédnout jen do prázdných tříd – bez žáků. Ti se pilně učí a pracují doma a už se jim po škole moc stýská.


18.03.2021

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – ONLINE

Vítejte u nás ve škole!


12.03.2021

MODERNIZACE ŠKOLNÍ KUCHYNĚ

Žáci ZŠ a Prš budou po návratu do školy vařit v nové moderní kuchyni
Dlouho očekávané se stalo skutečností. I tak by se dala nazvat modernizace školní kuchyně v Základní a Praktické škole ve Dvoře Králové nad Labem, která na svoji rekonstrukci čekala již několik desítek let. Prostory školní kuchyně prošly v období ledna a února tohoto roku kompletní rekonstrukcí, a to doslova od podlahy až ke stropu. Celý projekt přestavby proběhl za finanční podpory Nadace ČEZ – projekt EPP „Pomáhej pohybem“, do něhož se učitelé a žáci zapojili v červenci 2020. Úkolem projektu bylo nasbírat pomocí pohybových aktivit 160 000 bodů, jež se nám jako kolektivu podařilo získat za neuvěřitelných šest dní. Po splnění pohybové aktivity škola od Nadace ČEZ obdržela 80 000,- Kč na novou kuchyni. Finanční podporu modernizaci poskytl i Odbor rozvoje investic a správy majetku města Dvora Králové nad Labem. Stavební úpravy provedla firma STAVHAUS s. r. o. a veškerý nábytek byl vyroben firmou PRIMA Michal Praus Hajnice.
Školní kuchyně je po náročné rekonstrukci nejen estetická a plně funkční, ale také vybavena moderními spotřebiči, jako je myčka nádobí, mikrovlnná trouba, lednice, dvě pečící trouby se sklokeramickými varnými deskami a podobně….
Moderně zařízená kuchyňka bude sloužit zejména žákům Praktické školy dvouleté v odborných předmětech Příprava pokrmů a Drobná údržba domácnosti, ale i všem ostatním. Využita bude též při společném setkávání s rodiči a při nácviku sebeobslužných činností.
Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se na realizaci projektu nové kuchyně podíleli. Děkujeme a velmi si vaší spolupráce vážíme. Budeme se těšit na konec distanční výuky a znovuotevření školy žákům, kteří se budou moci vzdělávat v modernějším prostředí.
Mgr. Lucie Macková, třídní učitelka PRŠ I.B

 10.03.2021

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme panu Ing. Jiřímu Mackovi (MEDIPLAST – Dvůr Králové nad Labem) za věnování 100 ks ochranných respirátorů pro žáky a zaměstnance školy.

Kolektiv ZŠ a PRŠ


01.03.2021

Od pondělí 1. 3. 2021 zahajujeme distanční výuku žáků.