25.05.2021

NOVINKY ZE ŠKOLNÍ KUCHYŇKY

Vaření – vajíčková pomazánka
V hodině pracovní výchovy jsme si vyzkoušeli přípravu studených pokrmů. Připravili jsme si obložené housky a vajíčkovou pomazánku. Všichni vařili s nadšením a výsledek byl vynikající. Moc jsme si pochutnali a jsme pyšní na svou práci.
ZŠS IV. D
Zatímco žáci PrŠ I.B připravovali zdravý salát z mrkve a jablek, v PrŠ I.A vyrobili domácí jogurt.

24.05.2021

Hurá do ZOO!

Epidemická opatření dovolila a my jsme se mohli konečně vypravit do Safari parku. Celé dopoledne nás provázelo krásné počasí. Viděli jsme hodně zvířátek, která pobývala ve venkovních výbězích. Výlet se nám všem moc líbil.

žáci IV.C, ZŠS


23.05.2021

Poznávání přírodnin

Na naší škole proběhla soutěž v poznávání rostlin a živočichů. Cílem bylo poznat deset živočichů z obrázků a deset rostlin. Nejúspěšnější žáci byli vyhodnoceni a odměněni.

 


21.05.2021

Světový den včel

Světový den včel se slaví v různých zemích 20. května. Od roku 2017 je zařazen do databáze mezinárodních dnů OSN. Naše třída si též připomněla, proč jsou včely, tak užitečné a důležité pro náš život.

žáci IV.C

Světový den včel (20.5.) jsme si ve ŠD připomněli výrobou včeliček z papíru🐝❤️🙂
… a dokonce v „šílených účesech“ 😂

20.05.2021

DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ

Barvy, paruky, příčesky, sponky, gumičky, pentle… Nejvíce si užili ti, kteří běžně na své hlavě kadeře nenosí 😂

CESTUJEME ZA POZNÁNÍM


15.05.2021

DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ

19. května se koná i v naší škole akce Den šílených účesů!
Popusťte uzdu své fantazii, vytáhněte gumičky, sponky, třpytky a cokoliv dalšího. Vytvořte si ten nejvíc crazy účes a užijte si ve škole skvělou zábavu.

13.05.2021

Cvičíme opět venku

Po dlouhé pauze jsme mohli vyrazit na tělesnou výchovu opět ven. Bonusem bylo nejen krásné slunečné počasí, ale i sportování na nově zrekonstruovaném hřišti místního stadionu, ze kterého byli žáci nadšení.


10. – 14.05.2021

TÝDEN EVROPY V ZŠ A PRŠ

Den Evropy, který každoročně připadá na 9. května, je oslavou míru a jednoty v Evropské unii.
I letos v tento den otevřely evropské instituce své dveře veřejnosti, ale tentokrát šlo pouze o návštěvu virtuální. Všichni občané bez rozdílu věku tak měli možnost nahlédnout do prostor, kde se formuje budoucnost Evropy, a k tomuto procesu přispět.
My jsme se v naší škole v průběhu celého týdne účastnili aktivit napříč všemi vzdělávacími oblastmi. Vedle stěžejních úkolů z oblasti společenských a přírodních věd, nechyběly zajímavé ve výtvarné a hudební výchově, jazykovém vyučování a komunikaci. Díky těmto aktivitám jsme se lépe seznámili s přírodními krásami, společenským, kulturním a politickým životem v zemích Evropy a fungováním EU. Dozvěděli jsme se o aktivitách EU jak přímo v Bruselu, tak v naší zemi i ve světě.
Jsme hrdí na to, že jsme Evropané.

09.05.2021

DEN EVROPY

SVÁTEK MATEK


08.05.2021

DEN VÍTĚZSTVÍ (1945) – státní svátek


07.05.2021

KRMÍTKO DĚLÁ RADOST PTÁČKŮM I LIDEM

Žáci Praktické školy vyrobili ve školní dřevodílně krásné krmítko pro ptáčky, které bylo umístěno do přírody poblíž lesa v obci Vítězná. V ptačím domečku se denně potká mnoho druhů ptáků. K častým návštěvníkům patří zvonek zelený, hýl obecný, sýkora koňadra a vzácně se objeví i strakapoud velký. Krmítko dělá radost nejen ptáčkům, ale i lidem, kteří je mohou s radostí pozorovat.


05.05.2021

MÁJOVÁ STEZKA

Ani chladné deštivé úterní počasí nás neodradilo od výpravy na Májovou stezku podél Labe. Některé úkoly, především ty z oblasti ekologické výchovy a přírodovědy, jsme zvládli lehce. Jiné nás naučily nové zajímavé věci. Ty matematické a češtinské nám daly trochu zabrat, musely jsme si je dořešit až v teple ve třídě.
Celou cestu nás provázela dobrá nálada. Na konci výpravy čekaly diplomy a sladká odměna pro nejlepšího.
žáci PrŠ I.A

04.05.2021

DÁREK PRO MAMINKU

Ve školní družině vrcholí přípravy na Svátek matek. Děti vyrábějí dárky pro své maminky.


04.05.2021

ZÁVĚREČKY SE BLÍŽÍ

Je libo kravatu nebo motýlka?

Žáci I.B praktické školy se připravují na závěrečné zkoušky mimo jiné i volbou vhodného oblečení. V rámci výuky se naučili uvázat i kravatu. Kdo to ještě neumí, může zkusit dle našeho videonávodu. Dále si vyrobili společenského motýlka jako módní doplněk na krk.

Motýlek na krk – ještě jednou, trochu jinak

Také žáci PrŠ I.A vyráběli módní doplňky, které sluší každému muži – motýlky na krk. Tentokrát ze saténové stuhy. Procvičili si tak ruční šití a přišívání knoflíků. Slušivý módní doplněk, který se hodí ke košili do společnosti i k tričku ve všední den, si můžete podle našich fotografií vyrobit sami.

01.05.2021

1.máj – SVÁTEK PRÁCE – státní svátek