30.06.2021

VYSVĚDČENÍ – ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Krásné prázdniny plné sluníčka a zážitků!


29.06.2021

Výletní lodí odplouváme na prázdniny

Předposlední školní den – úterý 29.6. – patřil soutěži zručnosti. Z každé třídy byli vybráni ti nejzručnější zástupci, kteří změřili své síly ve skládání papírových lodiček.
Za své výkony byli všichni odměněni diplomem.
Někteří si odnesli své lodičky domů a možná je o prázdninách vyšlou po vodě až do moře… 🌞🌊⛵️
Zmrzlinou a procházkou městem jsme se rozloučili s náročným školním rokem😊 – ŠD

28.06.2021

Atletický čtyřboj

Na konci školního roku nesmělo chybět ani sportovní zápolení. Po dvouleté přestávce se žáci ZŠ a ZŠS sešli na stadionu, aby změřili své síly v tradiční školní atletické soutěži.
Prožili jsme dopoledne plné sluníčka, dobré nálady, sportovního chování a krásných výsledků. Vítězové všech kategorií byli vyhodnoceni a odměněni hodnotnými cenami. Všichni ostatní účastníci obdrželi diplom za svou statečnost.

21.06.202

 14. – 18.6.2021 – TURISTICKÝ TÝDEN PRŠ

Turistický týden I. B PRŠ

V rámci turistického týdne jsme navštívili místní zoologickou zahradu – Safari Park, následovala návštěva psího útulku a toulky po zajímavých místech a pamětihodnostech Dvora Králové nad Labem.

CESTUJEME ZA POZNÁNÍM – TURISTICKÝ TÝDEN PRŠ I.A

Také žáci PrŠ I.A poznávali v rámci turistického týdne Dvůr Králové a jeho blízké i vzdálenější okolí
V pondělí jsme se po seznámení s bezpečností a zásadami správného chování v přírodě vydali k rybníku a pozorovali život ve vodním ekosystému.
V úterý vedla naše cesta po stopách autora Kytice „Naučnou stezkou K. J. Erbena“ v Miletíně. Po absolvování šestikilometrové trasy a splnění všech úkolů nás čekala zasloužená odměna – výborná zmrzlina a pamětní list. V Miletínských lázních jsme našli krásný „putovní kamínek“.
Ve středu jsme vyrazili do Afriky – samozřejmě do té naší královédvorské v Safari Parku.
Čtvrtek patřil krásnému ostrůvku přírody přímo uprostřed města – parku Schulzovy sady. I zde se nachází naučná stezka. Na ní jsme se seznámili s cizokrajnými stromy, životem hmyzu, hnízděním ptáků, květinami na loukách a tříděním odpadu. V přírodní posilovně jsme vyzkoušeli svoji sílu, obratnost a zdatnost.
Turistický týden jsme završili v pátek nám dobře známou naučnou stezkou Údolím Hartského potoka a opékáním špekáčků.

19.06.2021

Exkurze – Lázně pod Zvičinou

18. 6. se žáci IV. C, IV. D a I. třídy zúčastnili exkurze do Lázní pod Zvičinou. Zde jsme si poslechli výklad o historií lázní, proč tu byly lázně zřízeny. Měli jsme možnost se seznámit s chovem a péčí o zvířata, která v tomto areálu mají. V přírodě jsme si prošli herní prvky, které zde mají vyrobené ze dřeva. Všichni si prošli bosochodnou stezku, mosty a lávky. Celý den jsme završili na stezce Dráčka Zvičíňáčka, kterému jsme pomohli najít jeho maminku. Za splnění všech 10 úkolů na všechny čekala odměna.

13.06.2021

 Učíme se v přírodě – žáci IV.C a IV.D ZŠS


11.06.2021

Pyžamový den 🌙✨

V pátek 11. června 2021 jsme přišli se spolužáky a učiteli do školy v pyžamu a užili si tak nejpohodlnější den v roce.
Pyžama, župany, bačkůrky, plyšáci – to vše bylo povoleno.
Jediné, co povoleno nebylo, byl spánek 🥱😴. Ale kdo by chtěl zaspat takovou zábavu 😉🥳

10.06.2021

EXKURZE ŠD – ARCHEOPARK VŠESTARY

Ve středu jsme se žáky ŠD navštívili Archeopark ve Všestarech. Exkurze byla zaměřena na přiblížení doby dávno minulé, a to do poslední doby ledové a života prvních zemědělců. Žáci byli seznámeni s pazourkovými nástroji, dozvěděli se, jak se tehdejší lidé zdobili a šatili. Navštívili paleolitickou jeskyni a repliku obydlí.

Dále žáci shlédli model pravěké krajiny, vyzkoušeli si práci na poli s dřevěnou motykou, sekání dřeva replikami pravěkých seker, drcení obilí na zrnotěrce. Nejvíce žáky bavilo broušení a vyvrtání kamenných seker.
Den strávený v Archeoparku jsme si parádně užili .

CESTUJEME ZA POZNÁNÍM – Fotosoutěž Hawaj 

Fotosoutěž Hawaj – nejvíc lajků vyhrává.
Ve vestibulu školy postaven fotokoutek s hawajskou pláží, na níž mohou žáci vytvořit své soutěžní fotografie, ty budou následně umístěny na školní stránku fb, aby bylo možno hlasovat o nejlepší třídní foto.
V rámci projektu Cestujeme za poznáním jsme se vydali na Hawaj.
Jako vzpomínku jsme si pořídili super třídní fotky.
Pomozte nám vybrat tu nejpovedenější.
Ta fotka, která posbírá nejvíce lajků, vyhraje a bude odměněna 🙂
Vítěz soutěže

07.06.2021

Cestujeme za poznáním – AFRICKÉ SAFARI

V rámci školního projektu ,,Cestujeme za poznáním“ jsme se vydali, prozkoumat africké safari. Autobus nás provezl po mostě přes řeku Zambezi, kde jsme viděli pelikány a kormorány. Další africká zvířata (pakoně, watusi, zebry, žirafy, vodušky…) běhala všude kolem nás. Naše poznání splnilo očekávání.

žáci IV.C, IV.D ZŠS

02.06.2021

CESTUJEME ZA POZNÁNÍM

Žáci VII.tř. ZŠ  a I.A PrŠ vyrobili plakáty na téma MOJE VYSNĚNÁ DOVOLENÁ. Všechny  jsou zařazeny do soutěže a zveřejněny na FB. Ten, jehož práce získá nejvíce „lajků“, bude odměněn.

01.06.2021

1.červen – Mezinárodní den dětí

Den dětí jsme si jak se patří užili. Naše paní učitelky pro nás uspořádaly výlet se spoustou zábavy.
Žáci V.A a VII. třídy