30.09.2021

Žáci ZŠS v knihovně

V rámci vyučování jsme navštívili Městskou knihovnu Slavoj. Moc se nám líbily knihy o zvířatech, lidském těle a pohádkové příběhy. Půjčili jsme si mnoho knih, se kterými se více seznámíme ve třídě. Návštěva knihovny se nám líbila a v měsíci listopadu se těšíme na další setkání a nové knihy.

30.09.2021

AGISS-PRAKTIK MÓDA

Žákům z I.B PRŠ  bylo umožněno vyzkoušet si přípravu na společenské akce v butiku paní Ing. Martiny Cermanové – AGISS-PRAKTIKMÓDA. Chlapci se během přednášky o společenském chování a módě dozvěděli mimo jiné i to, jaké trendy jsou v letošním roce in, jak se váže kravata, k čemu slouží manžetové knoflíčky a jaká je jejich velikost obleku…. Děkujeme paní Cermanové za ochotu a milé přijetí a těšíme se na další spolupráci v podobě pracovního tréninku v šicí dílně.

I. B, Mgr. Lucie Macková


29.09.2021

ČTVRTÉ PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH


27.09.2021

Projektový den „DEN ČESKÉ STÁTNOSTI – SVATÝ VÁCLAV“

Tento den jsme si ve škole náležitě užili. Seznámili jsme se s významem svátku prostřednictvím vzdělávacího pořadu na ČT EDU. Už víme, že státní svátek Den české státnosti je zároveň svátkem sv. Václava. V tento den se připomíná zavraždění knížete Václava, patrona české země. Přečetli jsme si legendu o našem národním patronovi, nejvíce se nám líbila v komiksové podobě. Abychom si lépe zapamatovali historické události a jména osobností a pochopili souvislosti, zahráli jsme si na panovnickou rodinu. V kvízu jsme si ověřili, že víme kdo byli Ludmila, Vratislav, Drahomíra, Václav a Boleslav. Následovaly i výtvarné aktivity.
Na svátek svatého Václava se také konají na mnoha místech, včetně Dvora Králové nad Labem, posvícení nebo poutě. I my jsme tedy „náš Den“ zakončili posvícenským veselím. Nechybělo ani pohoštění, hudba a zpěv.
Vše jsme zaznamenali na naši projektovou nástěnku.
Žáci  I.A PRŠ

25.09.2021

Slavnostní ukončení projektu Do praxe bez bariér

Ve čtvrtek 23. 9. 2021 se v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje konala slavnostní konference k ukončení projektu Do praxe bez bariér, který byl financován z evropských fondů. Projekt byl realizován v letech 2019 – 2021 a umožnil žákům Praktické školy dvouleté ZŠ a PRŠ nahlédnout do firem a podniků v Královéhradeckém kraji. Ti mohli podniky navštívit nejen prostřednictvím exkurzí, ale vyzkoušet si i veškeré pracovní pozice formou praxí a pracovních tréninků. Čtvrteční slavnostní ukončení bylo závěrečnou tečkou a poděkováním všem, kteří se na projektu podíleli.

Mgr. Lucie Macková, školní koordinátor projektu

22.09.2021

TŘETÍ PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH


21.09.2021

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

S žáky ŠD jsme zavítali do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Dětem byly přiměřeným a poutavým způsobem přiblíženy jevy ve vesmíru. V kinosálu 21.století jsme mohli pozorovat, jak se mění obloha v jednotlivých ročních obdobích. Skvělý pokus u dalekohledu se slunečním zářením, srozumitelně vysvětlené jevy. Nedílnou součástí byla procházka planetární stezkou a projekce filmu Polaris, který pobavil a poučil děti i nás, dospělé


20.09.2021

Nastal čas podzimního vyrábění, dětem ve ŠD se dařilo 😊🍁🌿🍄🍂


15.09.2021

DRUHÉ PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH


14.09.2021

CESTA KOLEM SVĚTA

Žáci ve školní družině se letos vydají na cestu kolem světa 😉 🚗 🚌 ✈️ 🚢 🚲


13.09.2021

Výstava 100 let hokeje

Na výstavě 100 let hokeje jsme se byli také podívat a moc se nám líbila.
 I.A PRŠ

10.09.2021

Akce PRŠ

V úvodu školního roku jsme navštívili hned dvě zajímavé akce. V rámci PŘV jsme zavítali do nově otevřeného muzea drahých kamenů pana Blahy. Muzeum je raritou v celé Evropě a jeho návštěvu všem velmi doporučujeme, protože je to úžasný zážitek. Při TV jsme zavítali do místní radnice na výstavu 100 let hokeje ve Dvoře Králové, což bylo pro všechny pány z naší třídy inspirujícím zážitkem.

Kolektiv I.B Prš

10.09.2021

Učení v přírodě IV.A a V.B

Krásné počasí nám přálo a tak jsme celé dopoledne strávili v přírodě. Prošli jsme si Naučnou stezku údolím Hartského potoka a poté jsme v lese plnili různé úkoly, jedním z nich bylo ,,sáhni“ si bosou nohou na mech. Pro některé z nás to byla premiéra a byli jsme překvapení, jak je mech krásně měkký. Učení na čerstvém vzduchu jsme si moc užili a nabrali tak sílu na nový školní rok.


08.092021

PRVNÍ PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

Žáci 3. a 5. ročníku zahájili kurz plavání v Hořicích. Po počátečních rozpacích a seznámení s pravidly bezpečného chování se pustili do plnění úkolů ve vodě. Všichni výborně spolupracovali a snažili se ze všech sil. Tak za týden zas.

07.09.2021

ZOO – I., IV.B


V.B a bábovka

Byl by hřích nevyzkoušet, jak se peče v naší nové kuchyňce. Bylo to pro naši třídu překvapení a tak jsme nejdřív museli rozluštit jakou vlastně dobrotu si upečeme. Po složení obrázku už se nám sbíhaly sliny a nemohli jsme se dočkat až bude BÁBOVKA na světě. Povedla se na výbornou, no posuďte sami.    

06.09.2021

SAFARI PARK – ZOO – DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Na začátku školního roku jsme prožili krásné dopoledne v zoologické zahradě. Počasí nám přálo, výběhy byly plné zvířat, nechyběla dobrá nálada ani občerstvení ve formě nanuku. Nejvíce času jsme strávili na novém mostě, odkud jsme pozorovali život u vody, včetně odpočívajících hrochů. Díky QR kódům u výběhů jsme se dozvěděli spoustu nových poznatků o životě afrických zvířat,

Určitě se sem zase brzy vrátíme.

žáci PRŠ I.A


03.09.2021

ZOO – I.C PRŠ, IV.A, V.B, VI., VIII. 


02.09.2021

ŠKOLNÍ PROJEKT NA ZÁŘÍ – „ŠKOLA A JÁ“


01.09.2021

ZAHÁJEN ŠKOLNÍ ROK 2021/2022