23.12.2021 – 02.01.2022

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY


22.12.2021

Vánoční besídky ve třídách


21.12.2021

Vánoční zoo – IV.B ZŠS


Galerie minerálů – V.C, VIII.


Vánoční bruslení – IV. A, I.B PRŠ


21.12.2021

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍHO ANDĚLA

  1. místo – absolutní vítěz – 85 bodů – V.B – tř. uč. Mgr. Denisa Klazarová

2.místo – 66 bodů – IV.B – tř. uč. Mgr. Dana Nosková

3. místo – 59 bodů – V.A – tř. uč. Mgr. Kateřina Jáklová


20.12.2021

SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ III

Před školou


17.12.2021

3. adventní týden IV.A

V tomto týdnu jsme podnikli exkurzi do výrobny vánočních ozdob. Dozvěděli jsme se, jak probíhá
výroba vánočních ozdob. Každý z žáků si ozdobil svoji vánoční kouličku. Jednu z ozdobených kouliček
jsme si odnesli i na náš stromeček ve třídě. Tento den jsme také navštívili poštu, kde jsme předali
přáníčka pro poštovní doručovatelky a doručovatele, za to, že nám nosí dopisy, pohledy či balíčky
od našich kamarádů ze zahraničí.

Bc. Petra Faktorová


Vánoční besídky v PRŠ

V pátek 17.12. proběhly vánoční besídky ve třídách PRŠ. Zazpívali jsme si koledy, rozdali dárky, ochutnali cukroví, vyzkoušeli vánoční zvyky… a nechyběla ani vánoční pohádka.


15.12.2021

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO TŘÍDNÍHO ANDĚLA

V rámci prosincového projektu Andělské Vánoce vyhlášena soutěž o nejlepšího třídního anděla.

Fotografie andělů zveřejněny na Základní škola a Praktická škola, Dvůr Králové nad Labem | Facebook Prohlížejte, vybírejte, reagujte.
👍 (to se mi líbí) – 1 bod
😲 (paráda) – 2 body
❤️ (super) – 3 body
Jiné reakce se nezapočítávají.
Hlasovat můžete pro libovolný počet andělů. Body budou sečteny v pondělí 20.12.2021 v 18:00 hod.
V úterý bude vítězný anděl vyhlášen ve škole a zde se dozvíte, které třídě patří.

14.12.2021

Dárečky pro naši nemocnici

Prosinec je ve znamení vánočních dobrých skutků. I my jsme se v rámci projektu Hrdá škola zapojili a vyrobili s pomocí paní asistentky Pfaifrové kouzelné svícínky, které jsme předali společně s vánočními přáníčky na všechna oddělení naší nemocnice. Věříme, že naše dárečky vykouzlí každému úsměv na tváři a potěší tak ty, kteří nemají to štěstí, aby trávili vánoční svátky v teple domova.
Denisa Klazarová

Vánoční dílny

Letos jsme se o vánoční dílny nenechali ochudit a žáci si tak mohli vyrobit krásné andílky, svícínky, stromečky, šišky a vánoční kamínky, které si mohli odnést domů, darovat je buď svým nejbližším nebo si je nechat pro své vlastní potěšení. I přes dodržování přísných hygienických opatření si všichni dílničky užili a my si už jen ve škole užíváme tu správnou vánoční atmosféru.

Cvičení s fitness trenérkou

Step aerobic, trampolíny, flowin, fitness, owerball…..to vše si mohly vyzkoušet žákyně ZŠ při tělesné výchově pod vedením profesionální lektorky Ing. Evy Jarošové ve sportovní hale Slovany ve Dvoře Králové nad Labem.  Veškeré sportovní aktivity dívky velmi bavily, většinu z nich si mohly vyzkoušet poprvé v životě. Těšíme se na další návštěvu.
Mgr. Lucie Macková, vyučující TV

13.12.2021

Vánoční pečení

Od začátku prosince se žáci v jednotlivých třídách chystají na vánoční besídky pečením cukroví.


13.12.2021

Filmová projekce – Madagaskar


13. 12. 2021

Exkurze do rybářského svazu a zdobení stromečku

Zavítali jsme do místní organizace Českého rybářského svazu, kde jsme ozdobili vánoční stromečky..
Viděli jsme ryby od jiker až po dospělé ryby . Poslechli jsme si zajímavou přednášku o rybách během
jejich vánočního prodeje. Přijali jsme nabídnuté pohoštění a vyluštili zajímavý rybářský kvíz. Určitě
jsme zde nebyli naposledy. Děkujeme za příjemné dopoledne.
Bc. Petra Faktorová


SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ II


13. – 20.12.2021

SBĚR STARÉHO PAPÍRU


10.12.2021

Vánoční tvoření

Při pracovním vyučování si žáci V. C vyrobili vánoční svícen. Nejdříve si v dřevodílně opracovali dřevěný stojánek, který pak ozdobili větvičkami, šiškami a dřevěnou vánoční ozdobou.
Snad udělá hezký dárek někomu radost 😊

Vánoční čas v knihovně

Vánoční čas v knihovně
Pravidelná návštěva městské knihovny, tentokrát na téma vánoční tradice. V. A + IV.A

09.12.2021

Návštěvy muzea II – Svět kostiček

Ve čtvrtek žáci V. C zavítali na pravidelnou návštěvu do muzea, kde tentokrát byla k vidění úžasná výstava SVĚT KOSTIČEK. Během výstavy děti i paní učitelka, poskytly rozhovor paní redaktorce z Českého rozhlasu. Nakonec se zapojily do soutěže o stavebnici Lego.

08.12.2021

Vánoční čas v knihovně

Vánoční čas v knihovně
Pravidelná návštěva městské knihovny, tentokrát na téma vánoční tradice. V. C + VIII.

Přednáška KRNAP – IV.A


06.12.2021

Ježíškova vnoučata

Letos jsme se zapojili do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Rozhodli jsme se udělat radost klientům Domov Svatého Josefa v Žirči. Připravili jsme dárečky pro 30 klientů, kteří zde zůstávají na Vánoce a také pro zaměstnance. Zazpívali jsme koledy. Na závěr návštěvy na nás čekalo milé překvapení v podobě občerstvení v místní kavárně. Až to situace dovolí, tak se rádi setkámes našimi obdarovanými. Kromě Domova svatého Josefa jsme navštívili mateřskou školku v Žirči.  Zde jsme předali přáníčka pro děti a barevné kamínky.

Bc. Petra Faktorová


06.12.2021

SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ I


03.12.2021

Mikuláš a čerti ve škole


02.12.2021

Návštěvy muzea I

Třída V.C navázala v letošním roce na úspěšnou spolupráci s Muzeem Dvůr Králové nad Labem. Zatím jsme byli seznámeni s historií města a průběhem II. světové války v našem městě.

01.12.2021

Dárky pro seniory

„Hrdá škola“ umožňuje našim žákům zažít příjemný pocit z toho, že mohou udělat radost jinému člověku. Zavítali jsme na další návštěvu DPS Sadová, kde jsme našim spoluobčanům seniorského věku popřáli hodně zdraví a potěšili je vánočními přáníčky a vlastnoručně vyrobenými dárky. Odměnou nám byla nejen připravená sladkost, ale především úsměv na tváři a rozzářené oči babiček a dědečků na které jsme si v tomto čase vzpomněli.
Mgr. Lucie Macková a Zdena Voženílková

HRDÁ ŠKOLA

Během Vánoc myslíme na druhé, které neměli takové štěstí jako my. Proto si jako třída vyberte někoho, komu byste chtěli na Vánoce udělat radost a toho potěšte. Koho zvolíte a jakou formou je zcela na vás.


01.12.2021

Polytechnické vzdělávání

V rámci školního akčního plánu zamířili žáci PRŠ v první prosincový den do místní Střední průmyslové školy. Zde se v odborné učebně polytechnicky vzdělávali pod vedením Mgr. Radana Černého. Ukázka 3D tiskáren, vyšívacích strojů a další PC techniky byla velmi zajímavá. Následovala i praktická zkouška vlastního programování od jednoduchých po složitější programy. Žáci byli velmi nadšeni a zaujati. V závěru exkurze dokázali nejen ovládat, ale i naprogramovat „vlastního“ robota. Jak se jim to podařilo můžete vidět na fotografiích. Těšíme se na další návštěvu.
Mgr. Lucie Macková

P R O J E K T

28.11. 2021 – 06.01.2022