31.01.2022

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ


28.01.2022

Máme rádi sníh

Konečně jsme se dočkali, alespoň malé sněhové nadílky a mohli jsme si postavit malé sněhuláky. Tvoření sněhových koulí nás bavilo. Budeme se těšit na další sníh, abychom postavili další sněhová díla. 🌨❄️⛄️
žáci I. třídy

24.01.2022

PRAKTICKÉ VYUČOVÁNÍ V PRŠ I.A – PŘÍPRAVA POKRMŮ

V teoretické části vyučování jsme probírali témata „Mléko a mléčné výrobky“, „Ovoce a zelenina“, „Nápoje“, „Stolování“, „Údržba kuchyňského inventáře“. V praktické jsme pak všechny získané poznatky využili k přípravě sladkých i slaných pochoutek 😋
Nepečený dort: pudink, tvaroh, ovocný kompot
Jednohubky: tvaroh, bylinky, koření, zelenina, sterilovaná zelenina
Teplý nápoj: Caro, horká čokoláda, čaj
V kuchyni jsme už „jako doma“ a moc nás to baví. Závěrečky zvládneme „levou zadní“ 😅
 
žáci PRŠ I.A

24.01.2022

MÉDIA V NAŠEM ŽIVOTĚ

Školní projekt MÉDIA V NAŠEM ŽIVOTĚ zahájen 📢📱🎥📺📻📧📄

21.01.2022

PRAKTICKÉ VYUČOVÁNÍ V PRŠ I.A – KRMÍTKO

Teploty nemilosrdně klesají pod bod mrazu, do rána se objevila bílá pokrývka. Nejvyšší čas pomoci ptáčkům v obstarávání potravy.
Ve školní dílně jsme již před Vánocemi vyrobili krmítka. Dnes jsme se vydali jedno umístit na vhodné stanoviště a naplnit ptačími dobrotkami. Budeme je pravidelně kontrolovat a doplňovat. Snad si k němu ptáčci najdou cestu.
žáci PrŠ I.A

18.01.2022

ŠD V ZOO

Žáci ŠD v ZOO Dvůr Králové nad Labem Projektový den s lektorem a plnění úkolů 🐅🐈🐆


15.01.2022

SVĚT KOSTIČEK

Výstava Svět kostiček
Městské muzeum ve Dvoře Králové n/L připravilo krásnou výstavu Lega, na které jsme nemohli chybět. Pěkné a zajímavé modely z Lega nás moc zaujaly. Bonusem jsou zde vytvořené herny, kde jsme si vyzkoušeli stavění z různých kostek Lega. Výstava se nám všem moc líbila.
žáci IV.B a V.B ZŠS

14.01.2022

HRDÁ ŠKOLA


13.01.2022

Kroužek anglického jazyka

I tento týden jsme v hodinách anglického jazyka navazovali nové kontakty. V úterý na nás čekali naši kamarádi z Hanoje, od kterých jsme se dozvěděli plno zajímavých informací. Věděli jste, že děti chodí do školy celý týden? Školu mají v týdnu do pozdních odpoledních hodin, kdy nejdříve končí ve 4 hodiny odpoledne, ale také mají školu do 6 hodin večer. O víkendu mají školu jen dopoledne.
Na kroužku anglického jazyka, který probíhá každou středu jsme se spojili s dětmi z Bukurešti. I ti naši nejmladší žáci se nebáli mluvit . Dozvěděli jsme se, jaká jsou typická rumunská jídla, jak se řekne rumunsky ahoj, a domluvili jsme se na dalším setkání.
Petra Faktorová

12.01.2022

PRAKTICKÉ VYUČOVÁNÍ V PRŠ I.B

Označení potravin v praxi
Dnes jsme se s žáky praktické školy dvouleté vydali do kamenné prodejny potravin, kde jsme se učili prakticky poznávat značky a loga na obalech potravin. Seznámili jsme se s novými pojmy jako např. VEGAN, REGIONÁLNÍ POTRAVINA, „EKOLOICKÁ BIO ZEBRA“, KLAS A, ZELENÝ BOD a podobně. Exkurze a výuka v praxi nás velmi bavila.
Mgr. Lucie Macková, PrŠ I.B

12.01.2022

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A PRAKTICKÁ ŠKOLA DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM SE ZAPOJILA DO TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY
Jak učitelé, tak i žáci jsme společně zahájili rok 2022 dobročinnou akcí. Protože žáci přispět penězi nemohou, rozhodli jsme se pro prvotní a důležitou pomoc Oblastní charitě ve Dvoře Králové nad Labem. A jak? Tím, že posílíme osvětu Tříkrálové sbírky, přiblížíme její smysl, organizaci a konečný cíl. Žáci se rozdělili do několika skupin a rozešli se po městě všemi směry. Osobně tam doručili mnoha rodinám propagační a informační materiály do celkem pěti okrsků. V jejich poštovních schránkách tak lidé našli informační letáky o Tříkrálové sbírce, aktuální Charitní občasník a kapesní kalendář, jako malou pozornost. Lidé se v nich mohli mimo jiné dozvědět, na co a ke komu konkrétně se darované finanční prostředky dostanou.
Žáky to moc bavilo. Na malou chvíli se vlastně stali pošťáky. Při toulkách po městě se dozvěděli, jak a proč to mají někteří lidé v životě tak těžké, a že každá, byť i malá pomoc, pro ně může být veliká. Taky pochopili, že na konci všeho je radost a spokojenost na straně darujícího i na straně obdarovaného.
Společně cítíme, že z této novoroční akce uděláme v naší škole aktivní tradici.
Přejeme všem v roce 2022 co nejvíce pozitivně naladěných dní a dobré zdraví.
Mgr. Dana Nosková

11.02.2022

ŠD – EXKURZE DO KOVÁRNY

V rámci projektů pro školní družiny jsme s žáky navštívili Umělecké kovářství pana Vágnera ve Dvoře Králové nad Labem. To, že vytváří nádherné věci právě v našem městě možná mnozí z nás ani netušili. Pan Vágner nám všechno vysvětlil a hlavně předvedl. Děti měly spoustu otázek, které jim pan kovář ochotně zodpověděl a dokonce jim vyrobil kovaný lísteček. Byla to skvělá návštěva, plná nových a zajímavých věcí. Určitě v budoucnu přijmeme jeho další pozvání.
Zdena V rámci projektů pro školní družiny jsme s žáky navštívili Umělecké kovářství pana Vágnera ve Dvoře Králové nad Labem. To, že vytváří nádherné věci právě v našem městě možná mnozí z nás ani netušili. Pan Vágner nám všechno vysvětlil a hlavně předvedl. Děti měly spoustu otázek, které jim pan kovář ochotně zodpověděl a dokonce jim vyrobil kovaný lísteček. Byla to skvělá návštěva, plná nových a zajímavých věcí. Určitě v budoucnu přijmeme jeho další pozvání.
Zdena Voženílková

09.01.2022

HRDÁ ŠKOLA

Dobrý den,
rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku!
Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/zspremyslova/
Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 21.1.2022. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.
Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

06.01.2022

TŘI KRÁLOVÉ

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM,
ŠTĚSTÍ ZDRAVÍ PŘEJEME VÁM…
Připomínka legendy o mudrcích z východu, kteří se přišli do Betléma poklonit novorozenému Ježíšovi, ukončuje vánoční svátky.
U nás ve škole návštěva tří králů uzavřela vánoční část školního projektu Tradice.

 


06.01.2022

Novoroční návštěva knihovny – IV.B ZŠS

Hned první týden v novém roce jsme navštívili městskou knihovnu Slavoj. S žáky jsme si přečetli zajímavý příběh o třech králích a půjčili si další pěkné knížky, které si prohlédneme a přečteme ve škole.

03.01.2022

Badatelský kroužek – 1 hodina – 3.1.2022

Po návratu z vánočních prázdnin nás v pondělí čekala první hodina badatelského kroužku. Vyzkoušeli jsme si práci detektiva a naučili se snímat otisky různými způsoby například s použitím vteřinového lepidla, izolepy, razítkové barvy či daktyloskopického prášku. Dozvěděli jsme se co je to daktyloskopie a co všechno je potřeba ke snímání otisků. Příští hodinu nás čeká vyhodnocení otisků pachatele a zjištění jeho totožnosti.
Bc. Petra Faktorová