30.06.2022

VYSVĚDČENÍ 

„HURÁ NA PRÁZDNINY“


29.06.2022

ROZLOUČENÍ S VYCHÁZEJÍCÍMI ŽÁKY NA RADNICI


23.06.2022

V.B na školním výletě

Ve čtvrtek 23.6. jsme se vydali na školní výlet do nedalekého hospitálu Kuks. Cestu tam jsme absolvovali autobusem a zpátky už jsme museli po svých. V areálu hospitálu jsme si prohlédli bylinkovou zahradu, kde jsme přivoněli ke známým i neznámým bylinkám. Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili prohlídkou soch na Křížové cestě 21.století. Počasí vyšlo na jedničku a my jsme na sebe pyšní, protože jsme turistický výlet zvládli bez jediného puchýře.


22.06.2022

DVŮRFEST

Žáci naší školy si připravili taneční a hudební pásmo na letošní Dvůrfest. Vystoupení Padák, kytary, „šafldenc“, Ona má styl a Hned teď měla obrovský úspěch a aplaus. Všichni se těšíme na další ročník.


20.06.2022

„Cestujeme za poznáním“ – SOUTĚŽ ZRUČNOSTI

POLETÍME ZA POZNÁNÍM
V rámci školního projektu CESTUJEME ZA POZNÁNÍM proběhla tradiční soutěž zručnosti.
Soutěž se uskutečnila v pondělí 20.6.2022. Z každé třídy byli nominováni 1 – 2 nejzručnější zástupci, kteří změřili své síly. Rozhodnout o vítězi bylo opravdu náročné, protože všichni si vedli velmi dobře.
Na rozdíl od let minulých se letos nevydáme na dobrodružnou cestu lodí, ale poletíme vlastnoručně vyrobeným letadlem.

16.06.2022

PLAVÁNÍ NA KOUPALIŠTI – IV.A


15.06.2022

VÝLET IV.B ZŠS DO KUKSU

V okolí Dvora Králové n/L se nachází mnoho krásných památek. Naše třída se vydala do barokního areálu na Kuksu. Samotný Hospital i sochy od M. B. Brauna se nám líbily. Nejvíce nás však nadchla bylinková zahrada. Zde jsme se zblízka seznámili nejen s bylinkami, ale i květinami, druhy zeleniny a ovoce, které se zde pěstují.

14.06.2022

Teoretická (ústní) závěrečná zkouška žáků 2. ročníku praktické školy dvouleté


14.06.2022

Stezka korunami stromů

V úterý 14. června jsme se vydali na výlet do Jánských Lázní, kde byla naším cílem Stezka korunami stromů. Stezkou nás provedla průvodkyně KRNAPu, která nás seznámila se zajímavostmi krkonošské přírody a se zákonitostmi ekosystému lesa. Vše jsme si také mohli prohlédnout na interaktivních stanovištích, které jsou podél celé Stezky. Poté jsme vystoupali nad koruny stromů (a že někteří z nás musely překonat strach z výšek 😊) a odměnou nám byl krásný výhled po okolní krajině (vzali jsme s sebou i našeho maskota Edu). Odvážlivější z nás si cestu zpátky mohli usnadnit jízdou obřím tobogánem a vše jsme zakončili pobytem na dětském hřišti Emilův lesní svět. Den jsme si všichni užili a odjížděli jsme spokojení z příjemně a poučně stráveného dne.


10.06.2022

Hodina TV  v I.třídě s lektorkou z Atittude -Slovany

Na konci měsíce května jsme s žáky zhlédli vystoupení taneční skupiny Attitude v Hankově domě. Moc se nám různé taneční styly líbily. Na tomto představení jsme dostali voucher na lekci s lektorkou zdarma. Nabídce jsme nemohli odolat. Taneční hodinu jsme domluvili a vyrazili jsme se naučit něco ze street dance. Celá hodina se nám moc líbila. Děkujeme paní Sýkorové, za její čas a skvělou taneční hodinu.


09.06.2022

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ – soutěž v Úpici

Dne 9.6.2022 reprezentovali tři žáci naši školu na okresní soutěži „Mladý záchranář“. Vedle první pomoci museli prokázat své znalosti a dovednosti v oblasti dopravní výchovy, poznávání přírodnin a sportovní zdatnosti.

Přesto, že se neumístili na stupních vítězů, byla to pro ně dobrá zkušenost, kterou zúročí příští rok.

Za reprezentaci školy děkujeme.


07.06.2022

Praktická závěrečná zkouška žáků 2. ročníku PrŠ


03.06.2022

LESNÍ PEDAGOGIKA

Na začátku měsíce června navštívili žáci naší školy lesní areál ,,Vstupte bez klepání“ v obci Hájemství. V tomto krásném prostředí na nás čekal odborník z Lesů ČR pan Lokvenc. Ten měl pro nás připraveny činnosti z oblasti přírody. Na úvod se žáci seznámili s keltským kalendářem. Všichni jsme si v areálu našli svůj strom a zjistili jsme jaké vlastnosti a znaky má právě ten náš strom. Další naše poznání vedlo k modelu Krkonoš. Zde jsme měli možnost vyzkoušet si na modelu Krkonoš přechod těchto hor z Harrachova až na Pomezní boudy. Pan Lokvenc nás dále seznámil s druhy hub, jež můžeme najít v lese. Zhlédli jsme i krásný totem, který byl doprovázený výkladem o zvířatech a jejich vlastnostech. V celém programu lesní pedagogiky jsme se ještě seznámili s obydlím pro ptáky, dendrofonem, se hřbitovem odpadků a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých a potřebných informací. Na závěr celého programu na nás čekaly hry v přírodě, které jsme si moc užili. Děkujeme mnohokrát panu Lokvencovi ze správy Lesů ČR ve Dvoře Králové nad Labem za vyčerpávající informace a zážitky. Budeme se těšit opět na další spolupráci.
Mgr. Dana Nosková, učitelka

02.06.2022

VELETRH VĚDY

Ve čtvrtek 2. června 2022 jsme se vydali na Veletrh vědy, největší vědeckou expozici a show pro školy v České republice, která se uskutečnila v PVA Letňany, kde byly k vidění interaktivní expozice 100 vědeckých pracovišť, vysokých škol a technologických firem.
Hned v úvodu jsme asistovali při pitvě švába, poté jsme dozvěděli příběh o mandelince bramborové. Největším zážitkem byl trenažér stíhačky společnosti AERO Vodochody a virtuální realita. Vyzkoušeli jsme i písařskou dílnu. Zúčastnili jsme se i chemického výzkumu, shlédli jsme činnost sopky.
Na každém stanovišti jsme objevili plno nových informací a zajímavých zážitků.

IV.B ZŠS V KNIHOVNĚ

Na začátku měsíce června jsme navštívili knihovnu Slavoj. Prostředí je nám již známé, neboť sem chodíme pravidelně. Každý žák si mohl vybrat knížky v oddělení, které ho nejvíce zaujalo.

01.06.2022

DEN DĚTÍ NA KOUPALIŠTI


Projekt  CESUJEME ZA POZNÁNÍM pokračuje

Cestujeme za poznáním
V rámci projektu Cestujeme za poznáním si žáci vyrobili cestovatelský klobouk, který je přenesl do vysněné země. Některé třídy se do svého státu přenesli pomocí kouzelných cestovatelských dveří a jedna třída dokonce přiletěla do vybrané země na křídlech orlice.
Lajkujte, srdíčkujte na ZŠ aPRŠ| Facebook do 28.6. a nejoblíbenější zpracování my pak odměníme diplomem a sladkou odměnou.
Mgr. Denisa Klazarová, učitelka