28.2.2023

ÚNOROVÉ OHLÉDNUTÍ V PRŠ I.SA

Přestože je měsíc únor nejkratším v roce, poskytl nám spoustu nových zkušeností, vědomostí, dovedností a krásných zážitků.
Odstrojený vánoční stromeček posloužil jako koutek přírody. Při pracovních činnostech jsme z různých materiálů vyrobili krmítka, nasypali do nich zobání pro ptáčky a ptáčci přiletěli. Sice jen papíroví, ale od skutečných k nerozeznání.
V ekologické výchově jsme se učili o recyklaci a vyrobili jsme si ruční papír.
V přípravě pokrmů jsme spojili poznatky z tématu o mléčných výrobcích a konzervování ovoce a pochutnali si na výborné svačince – domácím jogurtu s jahodovou zavařeninou. Také čerstvé mléko, které nám paní učitelka přinesla, bylo mnohem chutnější, než to z obchodu (možná proto, že sice bylo pasterizované, ale neprošlo egalizací a homogenizací).
Drobná údržba byla v únoru ve znamení stavebních prací. Na vycházce jsme pozorovali a porovnávali různé stavby. Každý z nás si navrhl vlastní dům, s postupem jeho stavby jsme se blíže seznámili pomocí videí a simulace v počítačovém programu. K vlastní praktické činnosti nám posloužila stavebnice. Na ní jsme si vyzkoušeli, jak je důležité správně vázat cihly, aby náš dům nespadl.
V informatice, ale i ostatních předmětech, jsme plnili úkoly školního projektu MÉDIA – vyhledávali informace, sledovali a hodnotili filmy, soutěžili… Učili jsme se, jak bezpečně používat internet.
Také jsme prožili Masopustní týden plný „hodování“, veselí a zábavy, například při výrobě masek.
Teď už se ale těšíme na jaro, které klepe na dveře.
Žáci PrŠ I.SA

22.2.2023

Edíci a Masopust

Naše druhá akce pro pozvané mateřské školky s názvem Masopust se uskutečnila ve dnech 21.2. – 22.2. 2023 v prostorách Českého rybářského svazu. Pro děti jsme připravili 5 úkolů, při kterých jsme se snažili dětem vysvětlit jak neplýtvat potravinami. Úkoly byly splněny a za odměnu každý dostal malé dárečky a diplom.
Akce se i přes nervozitu všech vydařila. Děti plnění úkolů bavilo a všem se nám to líbilo.

Masopust v ZŠS I.B

V úterý a ve středu naše třída slavila masopust. Vypracovali jsme tematické pracovní listy, splnili školní bojovku a zatančili před Hankovým domem. Ve středu jsme vyrazili v maskách na masopustní stezku do Českého rybářského svazu, kterou připravili žáci našeho Edova žákovského parlamentu. Oba dny jsme si moc užili.

Masopustní období v V.B

Během masopustu jsme se seznámili s různými tradicemi. Ve třídě jsme si vytvořili společného klauna, který dostal jméno Effendy. Během karnevalového dne jsme si zahráli masopustní bojovku s plněním otázek o masopustu, zatančili masopustní tanec s balónky a podniklii modelování koláčů. Při pracovním vyučování jsme si upekli masopustní koblížky. Celé masopustní období nás všechny bavilo.
Žáci ZŠS

16.2.2023

15.2.2023

Slavíme narozeniny v V.B

Každá narozeninová oslava začíná přáním a předáním narozeninového dárku. I my v naší třídě jsme si připomněli tato pravidla.
Oslavenci jsme nejdříve všichni popřáli, jak se správně sluší. Předali jsme společný dárek a na závěr jsme ochutnali výborné pohoštění, které pro nás připravil oslavenec společně s maminkou.

14.2.2023

Slavili jsme „Valentýna“ ❤💗💖💝💘

Žáci II.S PRŠ si ke dni sv. Valentýna vyrobili srdíčka ze sádry. Ty následně nabarvili a rozdali těm, které mají rádi.
Valentýnský fotokoutek připravili žáci ve třídě I.SB.

13.2.2023

9.2.2023

3.2.2023 – POLOLETNÍ PRÁZDNINY

1.2.2023

Základní škola a Praktická škola se zapojila do Tříkrálové sbírky

Žáci naší školy se zapojili do propagace Tříkrálové sbírky. Tato sbírka patří k největší dobročinné akci v České republice.
Oblastní charitě ve Dvoře Králové nad Labem pomohli učitelé a žáci s distribucí informačních materiálů včetně Charitního občasníku, abychom tak přispěli k co největší propagaci této akce v našem městě.
Více o Tříkrálové sbírce se dozvíte na webové adrese: www.dk.charita.cz
Mgr. Dana Nosková