Březen 2019

Školní zpravodaj č. 7

08.03.2019

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN

Udělejte dnes radost nějaké své blízké : mamince, babičce, tetě, sestře, kamarádce .....

Chlapci z PrŠ I.A a žáci VI.tř. vyrobily pro své milované krásné papírové květiny. Některé dokonce voněly :)

07.03.2019

3. PLAVÁNÍ V HOŘICÍCH

Masopust ve Starém pivovaru
Školní masopustní den jsme zakončili průvodem masek centrem města. Trasa nás vedla směrem do středověké krčmy Starý pivovar. Zde pro nás bylo připravené občerstvení v podobě středověké ovocné limonády pro každého účastníka masopustu zdarma. Za odměnu jsme pivovar vyzdobili krásnými výrobky. Chválíme naše žáky za vzorné dodržování společenské etikety v restauraci a děkujeme panu majiteli za možnost uskutečnění akce a pohoštění. (Fotogalerie)

Kolektiv ZŠ a PRŠ

Zápis do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2019/2020

(79-01-C/01 Základní škola a 79-01-B/01 Základní škola speciální)

se koná ve dnech:

úterý 09. dubna 2019 od 12.00 do 15.00 hodin

středa 10. dubna 2019 od 12.00 do 15.00 hodin

Ekologie v praxi

Letos jsme se v hodinách ekologie zaměřili na ptactvo, které u nás přezimuje a my ho můžeme vidět na krmítku.  Jako první jsme zjišťovali, co jsou stěhovaví ptáci a jaké druhy v našich podmínkách přezimují či dokonce přilétají jen na zimu. Také jsme pozorovali naše krmítko ve třídě. Vytvořili jsme si i přehled ptactva, které vůbec můžeme u nás v zimě spatřit. Následovalo téma přikrmování zvěře v zimě a toho jsme využili tak, že jsme při hodinách českého jazyka zjistili postup, jak vyrobit domácí lojové koule a co na ně vůbec potřebujeme. Sehnali jsme potřebný materiál a pustili se do práce. Povedlo se a v následující hodině ekologie jsme naše výrobky donesli do Schulzových sadů, kde jsme je rozmístili. A co zbývá nakonec? Ještě se do parku vypravíme – sesbírat obaly od našich domácích lojových koulí.

Mgr. Veronika Kalužná, učitelka

Masopustní radovánky

Příprava pokrmů nás baví :)

Těšíme se na rej masek, který se uskuteční v úterý 5. 3. 2019 ve Starém pivovaru. Masky máme nachystané a umíme připravit i chutné masopustní pohoštění.

MASOPUST

(FOTOGALERIE)