Prosinec 2018

PŘÁNÍ

Zveme Vás tímto na zpívání vánočních písniček
do kostela sv. Jana Křtitele,
které se koná 21.12.2018 od 10:00 hod.

ZPÍVÁNÍ

Dnes poslední školní den v tomto kalendářním roce
Vánoční prázdniny 22.12.2018 - 2.1.2019
Do školy opět v novém roce 3.1.2019

Zveme Vás tímto na zpívání vánočních písniček
do kostela sv. Jana Křtitele,
které se koná 21.12.2018 od 10:00 hod.

Zimní cvičení v přírodě

Součástí cvičení v přírodě byl zimní kros naplánovaný na 17. 12. 2018. Proběhl za mrazivého počasí na Hrubých lukách. Žáci I. třídy závodili na trati cca 600 m na ušlapaném sněhu. Všichni účastníci bojovali statečně a celou trasu zvládli alespoň indiánským během.

Třídy V., VI., I. C., ZŠS1 a ZŠS2 si zahrály bowling v zoologické zahradě a žáci z VI. A. vyvenčili v rámci cvičení párek psů královédvorského útulku.

Všichni sportovali a každého žáka daná aktivita bavila.

Mgr. Jiří Leplt, učitel TV

16.12.2018

Zimní cvičení v přírodě

V předvánočním čase, kdy se naskytne spousta příležitostí konat dobré skutky, se s žáky VI. A chystáme na zimní cvičení v přírodě. V pondělí 17. prosince se vydáme na Hrubá luka a k místnímu psímu útulku. Jak společně s dětmi doufáme, uděláme tímto cvičením radost také několika čtyřnohým přátelům, které vyvenčíme.

Žáci I. třídy absolvují v rámci zimního cvičení přespolní běh v lesích u nemocnice, posílí jím kardiovaskulární systém a získají pozitivní citový vztah k přírodě v okolí Dvora Králové. Žáci V., VI., ZŠS1, ZŠS2, a PrŠ I. C třídy si v prostorách zoologické zahrady zahrají bowling. Tato zábavná činnost navíc procvičí koordinační schopnosti každého žáka.

Mgr. Jiří Leplt, učitel TV

Zdobení vánočních stromků v ZOO

Doba letošních adventních příprav je v plném proudu. I v naší škole je vidět a cítit doslova na každém kroku. Vánoční výzdoba, tvořivé dílničky, vůně pečícího se cukroví, melodie vánočních koled. Ve středu 12. prosince jsme se vydali nasát tu správnou atmosféru do ZOO,  zapojili jsem se do projektu netradičního zdobení  stromků.  Pomohlo nám v tom pravé zimní počasí se sluníčkem i sněhovými vločkami. V rámci hodin pracovního vyučování jsme připravili originální ozdoby, kterými jsme vyzdobili předem připravené stromky v pavilonech ZOO. Jak se nám práce povedla, posuďte sami. V každém případě jsme se podíleli na dobré věci a užili si pohodový den.

Mgr. Danuše Poličanská, učitelka

09.12.2018

ADVENTNÍ TVOŘENÍ - UŽIJTE SI 2. ADVENT
Při hodinách PV vyráběli žáci VI. třídy věnce a svícny. Některým se podařily moc pěkné výrobky.

07.12.2018

V pátek 7.12. proběhlo  hodnocení projektu NAŠE MĚSTO. Žáci si připravili zdařilé práce o stavbách, osobnostech, oblíbených místech a dalších zajímavostech Dvora Králové nad Labem. Třída VI.A přidala práce o svých oblíbených městech.

"PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA..."
Ve středu 5.12. jsme navštívili výstavu betlémů ve Staré radnici, kterou uspořádal DDM Jednička. Mezi betlémy z papíru, dřeva, skla, cínu a dalších materiálů nás nejvíce zaujal sádrový kolorovaný odlitek miniatury Braunova Betléma v Novém lese u Kuksu, pocházející z dílny dvorského rodáka Leoše Pryšingera.
K umocnění vánoční atmosféry jsme zazpívali píseň "Narodil se Kristus Pán".
Děkujeme panu Jiřičkovi za poutavý výklad.
Na výstavu se můžete zajít podívat do 12.12.

PrŠ I.A

Čertoviny ve středověké krčmě
Bojíte se čertů? Těchto nemusíte, chodí ve dne a jen si na ty pravé hrají. Jsou to naši žáci, kteří se 5. prosinci vydali ve vlastnoručně vyrobených maskách na čertovský pochod městem. Strašidelné dopoledne jsme zakončili v místní středověké krčmě, kterou jsme čertovsky vyzdobili od podlahy po strop. Odměnou nám byla červená domácí limonáda z "čertí krve" a další dobroty. Děkujeme Sředověké krčmě za možnost uspořádání besídky a nápoje pro děti, které děti dostaly zdarma.

Mgr. Lucie Macková, tř. uč.

Zahájen školní projekt TRADICE - ADVENT, VÁNOCE

PrŠ I.C přeje krásný a pokojný advent všem lidem.

ADVENT

Nacházíte se: Úvodní stránka > Zpravodaj > Prosinec 2018 >