Říjen 2018

Školní zpravodaj č. 2

31.10.2018

Týden duchů v zoo. Krásné počasí, úžasná výzdoba, skvělá nálada....

Mgr. Danuše Poličanská

 

Florbalový turnaj Hostinné

Žáci 1. stupně se vydali dne 31. října na florbalový turnaj základních škol do Hostinného. Sehráli jsme celkem sedm utkání s různými týmy ze všech koutů Královéhradeckého kraje. Na turnaj jsme odjížděli s cílem hlavně si krásně zahrát. Přestože jsme byli ve většině zápasů poraženi, byli jsme se svým výkonem spokojeni. V pozici brankáře se průběžně vystřídali všichni členové týmu. Odměnou a motivací pro hráče bude jistě také věnování brankářské výstroje do školy.

Mgr. J.Leplt, učitel TV

 

28.10.2018

PONDĚLÍ 29.10. + ÚTERÝ 30.10. = PODZIMNÍ PRÁZDNINY


26.10.2018

SLAVILA CELÁ REPUBLIKA – SLAVILI JSME TAKÉ!
Protože 100 let je opravdu jen jednou za 100 let, je potřeba to řádně oslavit. V celé naší zemi se k této příležitosti konalo mnoho nejrůznějších akcí. My jsme si také jednu vytvořili – projektový den.
Žáci plnili mnoho úkolů – skládali vlajku, malý a velký znak, dokonce i podobiznu pana Masaryka. Společně jsme se zabývali nejvýznamnějšími osobnostmi, prezidenty a důležitými událostmi. Hlavním tématem projektu však byla otázka, co českého je známé po celém světě. Připomenuli jsme si postavu Krtečka i vojáka Švejka, povídali si o českých vynálezech jako je kostka cukru a kontaktní čočky, nezapomněli jsme ani na naše auta Škoda a Čapkovo slovo „robot“. Abychom nebyli jen u teorie, vyzkoušeli jsme i naše kulinářské umění a pochutnali si na vynikajícím štrúdlu. Zaručeně by chutnal i Vám!

Mgr. Veronika Černocká, vedoucí projektu

25.10.2018

DEN VZNIKU SAMOSTATNÉ ČSR 1918

100 leté výročí oslavíme projektovým dnem.

 

20.10.2018

V pátek jsme oslavili DEN STROMŮ.

14.10.2018

Úklid lesa v rámci projektu 72 hodin a podzimní cvičení v přírodě

V pátek 12. 10. 2018 se Základní škola a Praktická škola Dvůr Králové nad Labem aktivně zúčastnila projektu 72 hodin. Třídy I., V., VI., VI.A., ZŠS1, ZŠS2, PrŠ I.B a I.C se s chutí vrhly na odpadky pohozené v lese nad Městskou nemocnicí. V rámci tohoto projektu proběhlo cvičení v přírodě. Chlapci ze třídy PrŠ I.A na své výpravě na přehradu Les Království poznávali stromy a rozšiřovali si své vědomosti o lese. Všichni žáci si díky této akci prohloubili citový vztah k přírodním krásám okolních lesů a hýbali se na čerstvém vzduchu.

Mgr. Jiří Leplt, učitel

 

08.10.2018

Účastníme se národního projektu 72 hodin!

Dne 12. října se naše celá škola zúčastní celonárodního projektu 72 hodin.Jedná se o dobrovolnickou aktivitu, která se v České republice koná již po sedmé. Dobrovolníci po celém Česku se pustí do úklidových aktivit, které pomohou přírodě. Žáci školy se zapojí do celostátní akce „72 hodin“ projektem „Úklid lesa u Městské nemocnice“. Výsledkem bude čistší příroda, okolí našeho města. V rámci tohoto projektu proběhne školní cvičení v přírodě, kdy každá třída pod vedením svého učitele projde danou část lesa, žáci posbírají do igelitových pytlů odpadky, získají pozitivní vztah k okolí a posílí svou fyzickou zdatnost.

Mgr. Jiří Leplt, učitel TV

 

06.10.2018

ŠKOLNÍ PROJEKT „STROM“

Zahájen školní projekt STROM

Časové vymezení: říjen 2018

Cílová skupina: Žáci 1.-9. roč. ZŠ, 1.-10. roč. ZŠS, 1. a 2.roč. PrŠ

Hlavní cíl: Plnění průřezového tématu Environmentální a Ekologická výchova

Popis projektu:

Projekt je motivován ke Dni stromů  20. 10.- žákům bude vysvětlen význam tohoto dne. Při realizaci bude využíváno mezipředmětových vztahů – bude prolínat vyučovacími předměty: P, Př, Prv, OV, VO, VV, PV, Inf, Věc.uč.,HV, RV, SV, H Pv, Eko, RP, OV, RV.

Během realizace projektu budou žáci přiměřenými formami seznámeni s významem stromů pro člověka, druhovým složením dřevin v lese a v ovocné zahradě, jejich poznáváním, ochranou a péčí o dřeviny.  Snahou bude, aby se žáci co nejvíce sami zapojili do plnění jednotlivých úkolů a vlastní tvořivostí  si aktivně osvojili co nejvíce nových poznatků o dřevinách v  lese a v zahradě.

Mgr. Dana Poličanská, vedoucí projektu

PROJEKT "72 HODIN" 2018

Uskuteční se v termínu 11. - 14.října

Zúčastníme se i my v pátek 12.října.

Žáci školy se zapojí do celostátní akce „72 hodin“ projektem „Úklid lesa u Městské nemocnice“.

Mgr. Dana Poličanská, koordinátor akce

 

05.10.2018

DEN ZVÍŘAT

Vše nejlepší všem zvířátkům!!!

4. 10. totiž slavila všechna zvířátka svátek. Zavítali jsme proto do ZOO shopu, nakoupili granule a vydali se do městského útulku popřát zvířátkům. Děkujeme panu Antonínovi, že nás nechal nakrmit a pohladit koně, kozy, ukázal nám nový druh oveček a provedl nás areálem.

Mgr. Lucie Macková a PrŠ I.C

 

Dnešní svátek zvířat jsme společně oslavili v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Pro všechny to byl příjemný zážitek, ponaučení se spoustou podzimního sluníčka.

Mgr. Dana Poličanská a ZŠS1

 

Oslavy Dne zvířat si prohlédněte ve fotogalerii a na našem fb.

 

02.10.2018

VÝSTAVA PATCHWORK

PrŠ I.C v rámci výtvarné výchovy navštívila krásnou výstavu "Radost stříhaná a sešitá". ZUŠ R. A. Dvorského a Patchwork ve Dvoře Králové vystavují textilní práce Stanislavy Iglové ve školní galerii O. Gutfreunda. Už jste na ní byli?

 

NAŠE PRÁCE

V předmětu drobná údržba jsme pracovali s textiliemi a vyrobili si krásné květinové brože. Zkuste to doma také, není to nic složitého. inspiraci najdete ve fotogalerii a na našem fb.

Tak s chutí do toho!!!

Kolektiv PrŠ I.C

 

 

01.10.2018

ŠKOLNÍ PROJEKT "ŠKOLA A JÁ"
První projekt letošního školního roku s názvem Škola a já byl společně vyhodnocen na konci září. Žáci se aktivně zapojili do tvůrčích prací. Společné ukončení projektu a veřejná prezentace prací vede ke stmelování kolektivu a rozvoji osobnosti žáka. Výsledky měsíční práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na našem fb.
Děkujeme třídním učitelům za kreativitu a vedení projektu.

Mgr. Lucie Macková a Renata Dušátková, vedoucí projektu

 

Účastníme se mezinárodního projektu

Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOLUJE ŠKOLY. Máme za úkol vyrobit záložky na téma „Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice“ a následně je poslat na Slovensko do školy, která nám bude přidělena. Ještě jsme se do výroby nepustili, ale nebojte, budeme vás průběžně informovat a některé naše výtvory vám také ukážeme.  K nám do Dvora připutují zase záložky ze Slovenska. Třeba díky nim poznáme nějaký nový příběh, pohádku či pověst.

Mgr. Veronika Černocká

Nacházíte se: Úvodní stránka > Zpravodaj > Říjen 2018 >