Září 2018

Školní zpravodaj č. 1

26.09.2018

EXKURZE PRŠ - AGISS PRAKTIK MÓDA

V rámci předmětu Drobná údržba - téma společenská móda navštívili žáci PrŠ I.C obchod se společenskou módou AGISS praktik móda. Paní prodavačka nám vysvětlila, které modely se hodí k různým příležitostem, ukázala nám, jak zapnout košili na manžetový knoflíček a mohli jsme si detailně prohlédnout jednotlivé modely a doplňky k nim.
Děkujeme milé paní prodavačce a majitelce obchodu Ing. Martině Cermanové za umožnění exkurze.
Již nyní se těšíme na plesovou sezónu.

Mgr. Lucie Macková, tř. uč. a I.C

23.09.2018

VÝLET DO JOSEFOVA

V pátek 21. září navštívili žáci naší školy pevnost v Josefově. Při vstupu dostali lucerničky se svíčkou a vydali se na dobrodružnou a pro některé i strašidelnou prohlídku podzemí.

JOSEFOV JOSEFOV

EXKURZE PrŠ - MEDIPLAST

Víte, že ve Dvoře Králové nad Labem se vyrábějí náplasti pro celou ČR? My už ano a dokonce i jak. Praktická škola v rámci naučných exkurzí navštívila místní výrobnu náplastí a sportovních tejpů - firmu Mediplast. Zaměstnanci společnosti nám vysvětlili složitý proces výroby zdravotnických náplastí od nanesení lepidla na látku až po skladování a distribuci. Seznámili jsme se s obsluhou složitých strojů používaných k výrobě a vyzkoušeli si skládat náplasti do připravených krabiček, které jsme si mohli odnést domů. Zároveň jsme si prohlédli i sklady s metráží a ložním prádlem ve firmě Emtex. Děkujeme za zajímavý den.

Kolektiv I.C

19.09.2018

EXKURZE PrŠ - JERRY FABRICS

V pátek 14.9. navštívili žáci PrŠ I.C skladové prostory Jerry Fabrics v Industry Zone D.K.n.L. Zaměstnanci firmy nám ukázali, jak se skladuje dětské ložní prádlo, jak se třídí a připravuje zboží k expedici do obchodů. Žáci si prakticky vyzkoušeli lepení štítků s kódy na jednotlivém zboží a třídění do krabic.
Děkujeme panu T. Lagutinovi za umožnění praktické exkurze.

Mgr. Lucie Macková, tř.uč.

16.09.2018

VÝSTAVA

V rámci oslav výročí 100. založení Československé republiky je ve Dvoře Králové připraven projekt Aš po Už/horod. Žáci PrŠ I.A navštívili 12.9. stejnojmennou výstavu v nedávno městem odkoupeném objektu městské tržnice na náměstí Republiky. Tuto jedinečnou výstavu připravili studenti Ateliéru textilní tvorby Uměleckoprůmyslové školy v Praze pod vedením královédvorské rodačky MgA. Jitky Škopové. Exponáty výstavy vycházejí z výzkumu osudu významných podnikatelských rodin od Aše až po Užhorod, které stály u zrodu založení první republiky. Mezi ně patřila i rodina Sochorů, která byla u zrodu textilního průmyslu ve Dvoře Králové.
Vystavené exponáty i výstavní prostory nás opravdu zaujaly.

Mgr. Lucie Marková, tř. uč.

10.09.2018

BĚH NADĚJE 2018

příjemně teplém počasí se žáci Základní školy a Praktické školy zúčastnili charitativního Běhu naděje, který pořádal DDM Jednička. Tato akce proběhla dne 6. 9. 2018. Běh se jako každoročně konal v Schultzových sadech. Start a cíl závodu byl tentokrát až přímo v areálu parku a tím odpadla závodníkům část trati, kterou museli absolvovat po silnici. Závodu se zúčastnily třídy I., V., VI., VI. A, ZŠS1., ZŠS2 a I. C. Družstva na trať vyrážela v krátkých intervalech. V konečném výsledku se všem zúčastněným závod líbil a po dostatečném občerstvení, které bylo rovněž zajištěno perfektně, se družstva vydala zpět do školních lavic.

Mgr. Jiří Leplt, učitel TV

EXKURZE PrŠ - OČNÍ OPTIKA

Dne 7.9. 2018 zavítali žáci Praktické školy dvouleté na první exkurzi v tomto školním roce. Navštívili jsme místní oční optiku, kde nám bylo vysvětleno, proč je důležité mít správné brýle, jak si chránit zrak před sluncem a při sportu. Žáci si mohli vyzkoušet různé druhy moderních obrouček. Dále nám byla změřena vzdálenost zorniček a nahlédli jsme do katalogu čoček. Děkujeme paní Monice za zajímavé povídání a praktické dárečky.

Mgr. Lucie Macková, třídní učitelka
Nacházíte se: Úvodní stránka > Zpravodaj > Září 2018 >